W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca br. o godz. 11.00, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga dokona koronacji łaskami słynącego Wizerunku Matki Bożej Niepokalanej w Resku. Koronacja ta jest wotum wdzięczności Matce Bożej za 50 lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości i osobistego nawiedzenia Sanktuarium, aby wypraszać przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej potrzebne łaski.

•~•~•

Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 17 lipca br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w sobotę, 9 lipca br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ze Szczecina pielgrzymi wyruszą 11 lipca br., po Mszy Świętej w Archikatedrze szczecińskiej, która rozpocznie się o godz. 7.00. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 1 lipca. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

•~•~•

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego rozpoczął rekrutację na studia w nowym roku akademickim. W ofercie znajdują się następujące kierunki:

TEOLOGIA – studia jednolite magisterskie ze specjalnością nauczycielską lub komunikacją interpersonalną i społeczną;

FAMILIOLOGIA – studia I stopnia ze specjalnością asystent rodziny lub profilaktyka społeczna;

FAMILIOLOGIA – studia II stopnia ze specjalnością poradnictwo psychospołeczne, rodzinne i mediacje;

– Nowością są dwuletnie STUDIA PODYPLOMOWE z TEOLOGII.

Więcej informacji znajduje się na stronie: teo.usz.edu.pl oraz na Facebooku Wydziału Teologicznego.

•~•~•

Na obchody Jubileuszu 50-lecia diecezji Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga w szczególny sposób zaprasza wszystkich członków Żywego Różańca, zrzeszonych w grupach parafialnych, członków Nieustającego Różańca i Męskiego Różańca oraz wszystkich modlących się na różańcu. Będą to Uroczystości dziękczynne za 50 lat życia i aktywności Świętego Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego. Główną Uroczystością obchodów Jubileuszu 50-lecia diecezji będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze szczecińskiej.

•~•~•

W duchu dziękczynienia Bogu za łaskę ustanowienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która 28 czerwca br. przeżywa Jubileusz 50-lecia istnienia i w duchu dziękczynienia za 30-lecie Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do udziału w Uroczystym Dziękczynieniu Bogu za 50 lat życia i aktywności Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Uroczysta liturgia dziękczynna odbędzie się we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, a szczególnie wspólnoty różańcowe. Po liturgii będzie poczęstunek dla uczestników modlitwy na placu katedralnym.

Uprzejmie prosimy wszystkich o uwzględnienie tej Uroczystości w planowaniu pastoralnym, a szczególnie o obecność Księży, Osób życia konsekrowanego i delegacji parafialnych, aby wspólnie jako rodzina diecezjalna wyrazić Bogu nasze dziękczynienie.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że z okazji Jubileuszu 50-lecia diecezji Poczta Polska przygotowała pamiątkową kartę pocztową, której projekt przekazujemy w załączeniu. Zamówienia na tę kartę w cenie 2 zł. można składać pisząc na adres: kasa@kuria.pl, a następnie odebrać je w Kasie Kurii. Również z okazji Jubileuszu 50-lecia diecezji Poczta Polska wydała specjalny datownik (stempel), który będzie dostępny w Archikatedrze i Konkatedrze. Ponadto Archidiecezja przygotowała pamiątkowy medal jubileuszowy. Zamówienia na medal wraz z futerałem w cenie 100 zł. można składać pisząc na adres: kasa@kuria.pl i również odebrać w Kurii.

•~•~•

Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się 11 lipca br. W kościele rektoralnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie, o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana w intencji ofiar i członków ich rodzin, a o godz. 12.00 będzie miała miejsce modlitwa przy «Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939- 1947» na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

•~•~•

W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca br. o godz. 11.00, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga dokona koronacji łaskami słynącego Wizerunku Matki Bożej Niepokalanej w Resku. Koronacja ta jest wotum wdzięczności Matce Bożej za 50 lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości i osobistego nawiedzenia Sanktuarium, aby wypraszać przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej potrzebne łaski.

•~•~•

W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXVIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia stanąć u StópMatki Bożej Jasnogórskiej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl, na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka oraz na plakacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

•~•~•

Uprzejmie informujemy, że Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w tym roku w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. św. Jadwigi w Choszcznie. Wiernych miast i wiosek zapraszamy do udziału.

•~•~•

Z początkiem Adwentu br. rozpoczęła się 9-letnia Nowenna ku czci Najświętszej Maryi Panny objawiającej Cudowny Medalik (2021–2030). Jej celem jest przygotowanie się do Jubileuszu 200. rocznicy objawień maryjnych, jakie miały miejsce w 1830 r. w Paryżu (rue du Bac), a których doświadczyła św. Katarzyna Labouré ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Hasło Nowenny jest następujące: „Cudowny Medalik: znak z nieba i drogowskaz do nieba”.