16 października 2022 –XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym, w poniedziałek wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek – św. Łukasza Ewangelistę, patrona lekarzy, w czwartek św. Jana Kantego, a w sobotę św. Jana Pawła II, papieża.

 

  1. DZIEŃ PAPIESKI

Dziś w całej Polsce obchodzimy XXII Dzień papieski pod hasłem: „Veritatis splendor – Blask Prawdy”. Przy wyjściu z kościoła można wspomóc zbiórkę do puszek dla zdolnej młodzieży wspieranej przez fundację „Dzieło nowego tysiąclecia”.

 

  1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w niedzielę o godz. 16.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki o godzinie 16.30 w kościele.

 

Zachęcam do organizowania się w róże żywego różańca, a także do zakładania czteroosobowych „tarcz” w ramach grupy wstawienniczo-pokutnej w intencji parafii. Możliwa jest przynależność do tarczy różańcowej, pokutnej, biblijnej lub adoracyjnej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 

  1. PIELGRZYMKA ROWEROWA

W dniach 22-23.10.2022 odbędzie się pielgrzymka rowerowa do kościoła pw. Św. Jana Pawła II w Śniatowie. Wyjazd w sobotę rano również spod naszego kościoła. Bagaże będą transportowane samochodem. Koszt pielgrzymki to 30 zł. Więcej informacji dla zainteresowanych u naszego parafianina pana Andrzeja Śniega (tel. 792 623 273).

 

  1. FINANSE

Jest duża szansa na założenie ogrzewania w naszym kościele do końca miesiąca. Całość inwestycji to ponad 50 tysięcy złotych. Będę wdzięczny za każdą formę wsparcia finansowego, gdyż jest to kwota, która przekracza nasz normalny budżet parafialny.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję również za modlitwę i pomoc przy sprzątaniu kościoła i na zewnątrz, przy grabieniu liści, wynoszeniu śmieci i koszeniu trawy. Dziękuję za Waszą inicjatywę i za to, że podejmujecie sami pewne zadania z miłości do Pana Boga i w poczuciu odpowiedzialności za wspólne dobro jakim jest nasz kościół i wspólnota parafialna. Niech dobry Bóg Wam błogosławi, a Maryja Niepokalana prowadzi po drogach codzienności.

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz