9 października 2022 –XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Jeszcze tylko w najbliższą środę o godz. 19.00 można dołączyć do SEMINARIUM ODNOWY WIARY, które potrwa w naszej parafii do 21 grudnia. Serdecznie zapraszam.

 

  1. MINISTRANCI

Zapraszam chętnych do podjęcia służby przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy. Kandydatami na ministrantów mogą zostać już chłopcy przygotowujący się do pierwszej komunii świętej.

 

  1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w niedzielę o godz. 16.30, a w tygodniu, od wtorku do soboty, po wieczornej Mszy św. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki o godzinie 16.30 w kościele.

 

Zachęcam do organizowania się w róże żywego różańca, a także do zakładania czteroosobowych „tarcz różańcowych” w intencji parafii. Więcej informacji u ks. proboszcza.

 

  1. DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

15 października przypada dzień dziecka utraconego. Zapraszam szczególnie wszystkie osoby, które przeżywają ból z powodu śmierci swoich dzieci do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii oraz różańca w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Również na cmentarzach w Szczecinie i w Policach jest w tych dniach organizowana wspólna modlitwa. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym, w czwartek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, a w sobotę – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.

 

  1. FINANSE

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy ostateczną zgodę na prowadzenie prac remontowo-budowlanych przy naszym Kościele. Jest to efekt starania mojego poprzednika, ks. Stanisława. Obecnie czekamy na sporządzenie kosztorysu prac i podejmiemy starania w różnych instytucjach o przyznanie środków potrzebnych na prowadzenie robót.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za to, że wspieracie parafię duchowo i materialnie, często pośród własnych trudności i zmagania. Dziękuję za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelką dobroć, a Niepokalana otoczy swoją opieką.

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

 

DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

Szczecin:

  1. Środa, 12 października 2022 r., godz. 14.15 – 14.45 – Modlitwa Pożegnania Dzieci Utraconych w kaplicy bocznej na Cmentarzu Centralnym (Ku Słońcu 125A).
  2. Czwartek, 13 października 2022 roku, o godz. 9.00 – Pogrzeb Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim (Grobowiec Dzieci Utraconych, ul. Bronowicka), godz. 18.00 – Msza św. w intencji Rodziców po Stracie Dzieci (Kościół parafialny pw. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5, Szczecin)
  3. Sobota, 15 października 2022 roku, o godz. 10.00 – Modlitwa Różańcowa przy Pomniku Dzieci utraconych na Cmentarzu Centralnym (ul. Ku Słońcu, kwatera 80F)

Police: 15 października 2022 roku, o godz. 15.00 przy Grobowcu Dziecka Utraconego na Cmentarzu w Policach – wspólna modlitwa w intencji Rodziców po stracie Dzieci (Koronka do Bożego Miłosierdzia).

 

O godz. 12.00:

Siostra Hiacynta zaprasza na integracyjne popołudnie dla dzieci, które śpiewają w scholi dziecięcej i dla tych, którzy chcieliby się w niej znaleźć. Spotkanie odbędzie się w następną niedzielę 16.10 o godz. 15.00 w salce w domu Sióstr. Przewidziane są zabawy i obejrzenie filmu.