2 października 2022 –XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Zapraszam wszystkich chętnych do przeżycia SEMINARIUM ODNOWY WIARY. Będzie to forma rekolekcji w formie dwunastu cotygodniowych spotkań, od 5 października do 21 grudnia, br. Najbliższe spotkanie w środę o godz. 19.00 w kościele. Zaproście znajomych!

 

  1. MINISTRANCI

Zapraszam chętnych kandydatów, młodszych i starszych, na kurs przygotowawczy dla ministrantów. Jedynym warunkiem jest możliwość przystępowania do komunii świętej. Pierwsze spotkanie już dzisiaj o godz. 13.00.

 

  1. SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

Przypominam o spotkaniu rodziców i opiekunów dzieci pierwszokomunijnych w najbliższy wtorek o godzinie 19.00 w kościele.

 

  1. SPOTKANIE DLA CHORYCH

Siostry Uczennice Krzyża zapraszają chorych, niepełnosprawnych i wszystkich chętnych na dzień skupienia do kaplicy Sióstr, w najbliższą sobotę, 8.10 w godz. 10.00 – 15.00.

 

  1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Październik to szczególny miesiąc modlitwy różańcowej. Wspólnotowo będziemy odmawiać różaniec w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godzinie 16.30 (zmiana!). Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec do kościoła we wtorki, środy i czwartki również o godzinie 16.30.

 

Chciałbym zachęcić wszystkich do rozważenia swojego włączenia się w istniejące Róże żywego różańca, a także do zakładania nowych (np. męskiej róży, róży rodziców, dziadków, dzieci…). Przypomnę, że uczestnictwo w Róży polega na odmawianiu jednej tajemnicy różańca dziennie. W jednej róży jest 20 osób i w ten sposób odmawiane są codziennie 4 części różańca. Każdy z uczestników modlitwy ma udział w łaskach odmówienia całego różańca.

 

Dodatkową formą aktywnego uczestnictwa w życiu parafii może być przystąpienie do grupy wstawienniczej, która poprzez modlitwę i pokutę będzie wspierać wszystkie inicjatywy i dzieła podejmowane w parafii. W tym celu proponuję utworzenie zespołów czteroosobowych, w których każda z osób będzie modlić się jedną częścią różańca świętego. Będą to tzw. „tarcze różańcowe”. W podobny sposób mogą się tworzyć tarcze pokutne i adoracyjne (również zespoły 4 osobowe). Więcej informacji u ks. proboszcza.

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym, we wtorek wspominamy św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. Faustynę Kowalską, a w piątek obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej.

 

  1. FINANSE

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na działalność hospicjów ofiary w wysokości 515 zł. Tydzień wcześniej, na Wydział Teologiczny: 256 zł. Od 1 lipca, na tacę i na konta parafialne, po odliczeniu bieżących opłat i wydatków, zebraliśmy w sumie 17660 zł. Z tej sumy zakupiłem dwa urządzenia do ususzania powietrza (jedno do kościoła, a drugie do kancelarii, gdzie są księgi metrykalne), program komputerowy do obsługi parafii oraz zapłaciłem pierwszą ratę w wysokości 13 tys. zł. na zakup ogrzewania ławkowego do naszego kościoła. Całkowity koszt inwestycji, tzn. zakup 45 grzejników, wykonanie drewnianych podestów pod ławkami oraz instalacja wyniesie nas ponad 50 tys. zł.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za wszelkie wsparcie parafii, duchowe i materialne. Parafianom i gościom życzę dobrego tygodnia pod opieką Niepokalanego Serca Maryi.

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz