7 LIPCA 2024 –  XIV Niedziela Zwykła

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W czwartek obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy. Módlmy się za jego wstawiennictwem o nawrócenie dla starego kontynentu, o to, by przyszłość narodów Europy była budowana na trwałych fundamentach Bożych przykazań.

 

  1. ZAPROSZENIA NA UROCZYSTOŚĆI W DIECEZJI
  • Siostra Katarzyna zaprasza na rekolekcje z osobami chorymi w dniach 27.08-5.09 br. w Białogórze nad morzem. Więcej informacji na plakacie i u s. Katarzyny.
  • Kustosz Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach zaprasza na uroczystości ku czci Matki Bożej z Góry Karmel w niedzielę, 14 lipca br. Od godz. 14.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny a o godz. 15.00 rozpocznie się Msza św., której będzie przewodniczył przedstawiciel Ojców Karmelitów.
  • „Ks. Dziekan dekanatu Wolin Leszek Konieczny serdecznie zaprasza do udziału w Dniach Ottonowych, które odbędą się w Wolinie w dniach od 19 do 21 lipca br. W programie koncerty, sympozja i wspólna modlitwa. Centralnym wydarzeniem tych dni będzie procesja Ottonowa, która wyruszy z kościoła św. Stanisława w niedzielę 21.07.br. o godz. 12.00. Natomiast o godz. 12.15 rozpocznie się uroczysta Msza Św. na której nastąpi poświęcenie dzwonu wiary Św. Ottona”.

 

  1. PLANOWANE REMONTY I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Bardzo proszę o modlitwę, aby znaleźli się uczciwi i profesjonalni wykonawcy planowanego remontu w naszym kościele, na plebanii i w budynku gospodarczym. Obecnie w Urzędzie Miasta zostały złożone dokumenty wymagane w procedurze przetargowej.

Zakres remontów jest szeroki. Planowany jest remont wieży, zakrystii, elewacji, tynków wewnętrznych i pozostałych pęknięć, a także ścieżki procesyjnej wokół kościoła. Oprócz tego chcielibyśmy zmienić dach i pozostałe okna na plebanii i w budynku gospodarczym oraz oczyścić i uzupełnić elewacje. Nie wszystkie konieczne prace podlegają refundacji w ramach otrzymanej dotacji. We własnym zakresie potrzeba będzie np. w kościele przebudować instalację elektryczną i oświetlenie. W związku z tym, odpowiadając również na sugestię niektórych parafian i członków diakonii, postanowiłem, aby taca z ostatniej niedzieli miesiąca była tzw. tacą remontową.

Bardzo dziękuję za Waszą troskę o nasz kościół i za ofiary, które składacie sami będąc zapewne w różnej kondycji finansowej. Niech dobry Bóg wynagrodzi stokrotnie wszelką hojność serca.

Przypominam o godzinkach i sprzątaniu kościoła dla wszystkich chętnych w sobotę o godz. 8.00. Wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzę dobrej pogody i owocnej regeneracji sił fizycznych i duchowych. Przyjmijcie z wiarą Boże błogosławieństwo+

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz