7 KWIETNIA 2024 –  Niedziela Miłosierdzia Bożego

Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

 

  1. GODZINA MIŁOSIERDZIA

Zapraszam dziś o godz. 15.00 do kościoła na wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia oraz na projekcję filmu pt. „Miłość i miłosierdzie”.

  1. DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. W naszym kościele Msze św. odprawione zostaną o godz. 9.00 i 18.00. W czasie Mszy św. będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego (9-miesięczna modlitwa o ocalenie jednego dziecka). Kto chciałby podjąć adopcję jutro lub w przyszłości, może wziąć ze sobą folder informacyjny, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są tam również zaproszenia na XX Marsz dla życia, który pod hasłem „Życie nie zna granic” wyruszy za tydzień, 14 kwietnia o godz. 15.00 z Jasnych Błoni do szczecińskiej katedry.

  1. BYŚMY BYLI JEDNO

Instytut Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na widowisko słowno-muzyczne pt. „Byśmy byli jedno”, które odbędzie się dzisiaj, o godz. 19.00, w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Szczecinie (ul. Księcia Barnima 22a). Będzie to muzyczna opowieść o trzech kapłanach niezłomnych wobec komunistycznej władzy: o Ks. Wojtyle – Papieżu Janie Pawle II, o Kard. Wyszyńskim oraz o Ks. F. Blachnickim. Wstęp wolny.

  1. WYJAZD WAKACYJNY

Do końca kwietnia trwają zapisy na wyjazd parafialny w góry, do miejscowości Kiczory  u podnóża Babiej Góry, w dniach 22-28 czerwca br. Przejazd własnym środkiem transportu. Cena pobytu z pełnym wyżywieniem od osoby dorosłej plus koszty organizacyjne to 1100 zł. Dzieci do 10 r. życia – 600 zł, dzieci do lat dwóch – 250 zł. Dla członków diakonii parafialnych przewidziana jest zniżka 20%.

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję za wszelką życzliwość, hojność serca i służbę dla dobra wspólnoty, a także za ofiary składane dziś do puszek na Caritas. Niech nie zabraknie nam nigdy ufności w Boże miłosierdzie, a także wyobraźni miłosierdzia wobec naszych bliźnich.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz