14 STYCZNIA 2023 –  II Niedziela Zwykła

 

  1. KOLĘDA

Trwa wizyta kolędowa. Dziękuję tym, którzy zgłosili udział w kolędzie i otwierają swoje domy na duszpasterskie spotkanie i Boże błogosławieństwo. Osoby, które nie zdążyły, a chciałyby jeszcze zgłosić kolędę, mogą to zrobić osobiście lub przez stronę internetową. Jeżeli okaże się, że liczba zgłoszeń na dany dzień jest zbyt duża, to będę indywidualnie informował o zmianie terminu na podany numer telefonu.

  1. MSZE ŚW.

Ze względu na kolędę, Msze św. w styczniu, od poniedziałku do piątku, odprawiane są o godz. 9.00. W sobotę i w niedzielę bez zmian.

  1. TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Uprzejmie informujemy, że w środę, 17 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw

o Jedność Chrześcijan, przeżywany pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, Boga swego… a swego bliźniego jak siebie samego.” (Łk 10,27).

Program ekumenicznych modlitw w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

w Szczecinie jest w tym roku następujący:

17 stycznia (środa) godz. 19.00 – Dzień Judaizmu – Kościół św. Dominika, Pl. Ofiar Katynia 1

21 stycznia (niedziela), godz. 18.00 – Parafia Prawosławna, ul. Zygmunta Starego 1

22 stycznia (poniedziałek), godz. 18.00 – Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26B

23 stycznia (wtorek), godz. 18.00 – Parafia Ewangelicko-Augsburska, ul. Energetyków 8

25 stycznia (czwartek), godz. 19.00 – Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła, ul. św. Jakuba Apostoła 1.

 

  1. REMONTY I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Na żywo: opowiedzieć o remontach… Istnieje możliwość zafundowania do parafii: kapy czerwonej (1000 zł), kapy fioletowej (1000 zł), kapy maryjnej (1000 zł), dwóch brakujących grzejników na ławki (2×600 zł). Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszej parafii. Dzieciom, młodzieży i wychowawcom życzę udanych ferii zimowych, a wszystkim owocnego świętowania Dnia Pańskiego i dobrego tygodnia.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz