7 STYCZNIA 2023 –  Niedziela Chrztu Pańskiego

 

  1. KOLĘDA

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W polskiej tradycji śpiewamy jednak kolędy aż do 2 lutego.

Od jutro rozpocznie się w naszej parafii wizyta kolędowa wg planu, który znajduje się na tablicy ogłoszeń. Będę odwiedzać rodziny i osoby, które zgłosiły chęć udziału w kolędzie. W przypadku nieobecności w wyznaczonym dniu, proszę o kontakt w celu umówienia się na inny termin. Przyjmując kapłana po kolędzie otwieramy nasz dom na błogosławieństwo samego Boga, dlatego przygotowujemy biały obrus, krzyż i świece. Kolęda daje możliwość rozmowy na tematy ważne, dotyczące wiary i osobistej relacji z Bogiem. Nie zmarnujmy tej szansy.

  1. MSZE ŚW.

Ze względu na kolędę, Msze św. w styczniu, od poniedziałku do piątku, odprawiane są o godz. 9.00 zamiast godz. 18.00. W sobotę i w niedzielę bez zmian.

  1. PERYGRYNACJA RELIKWII

Od wczoraj trwa w naszej Archidiecezji perygrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Na tablicy ogłoszeń znajduje się plakat z terminami poszczególnych miejsc, w których będą przebywać relikwie. Zachęcam do znalezienia sobie czasu i miejsca, by udać się tam na modlitwę. Zachęcam osoby indywidualne, małżonków i całe rodziny z dziećmi do pielgrzymowania i wypraszania łask za wstawiennictwem tej świętej, a zarazem bardzo zwyczajnej rodziny.

  1. PSALMY

W sobotę 20 stycznia odbędzie się na Stołczynie spotkanie formacyjne dla tych, którzy śpiewają lub chcieliby śpiewać psalm responsoryjny w czasie Eucharystii. Zapisy u sióstr. Serdecznie zapraszam w imieniu s. Beaty i Centrum Formacji Świeckich.

Wyjazd z s. Katarzyną i z chorymi w styczniu – szczegóły na plakacie.

 

  1. PODZIĘKOWANIE

Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszej parafii. Życzę wszystkim dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wytrwałości w łasce Bożej.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz