31 GRUDNIA 2023 –  Niedziela Świętej Rodziny

 

  1. DZIĘKCZYNIENIE ZA ROK

Zapraszam dzisiaj na godzinę 18.00 na uroczyste nieszpory w intencji dziękczynno-przebłagalnej Panu Bogu za mijający rok 2023 i z prośbą o Jego błogosławieństwo w nowym roku 2024. Jutro Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym, tj. o 8.30, 10.30 i 12.00.

  1. UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze święte z poświęceniem wody, kadzidła i kredy do oznaczania naszych domów odprawiane będą o godz. 10.30, 12.00 i 18.00 (uwaga! nie będzie Mszy św. o godz. 8.30).

 

  1. KOLĘDA I MSZE ŚW.

Wizyta kolędowa w naszej parafii rozpocznie się tydzień później, tj. w poniedziałek 8 stycznia. Szczegółowy plan kolędy pojawi się jutro na stronie parafialnej. Bardzo proszę osoby, które chcą otworzyć swój dom na Boże błogosławieństwo, a nie zgłosiły jeszcze tego w parafii, aby jak najszybciej uzupełniły zgłoszenie na kartce lub przez formularz zgłoszeniowy. Ksiądz będzie ustalał plan odwiedzin zależnie od ilości zgłoszeń.

Ze względu na kolędę, Msze św. w styczniu, od poniedziałku do piątku odprawiane będą w kościele o godz. 9.00 zamiast godz. 18.00. W sobotę i niedzielę bez zmian.

  1. SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

W najbliższy wtorek zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na comiesięczne spotkanie o godz. 19.00 w salce domu Sióstr.

  1. KOMUNIKAT KURII

– „W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, odbędzie się szczeciński „Orszak Trzech Króli”, który rozpocznie się o godz. 12.00. na Placu Armii Krajowej przy Urzędzie Miasta, a zakończy, po przejściu, na Placu Lotników. Zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi i młodzieżą. Zachęcamy młode osoby do przebrania się między innymi: za Świętą Rodzinę, aniołów, królów, pastuszków itd. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), w sobotę, 6 stycznia, będziemy otaczać szczególną modlitwą obcokrajowców, którzy studiują, pracują i mieszkają lub czasowo przebywają w naszej Archidiecezji. W tym dniu zapraszamy obcokrajowców oraz Korpus Konsularny naszego miasta do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą, która zostanie odprawiona o godz. 12.00.”.

  1. PODZIĘKOWANIE

Dziękuję ks. Łukaszowi za zastępstwo na czas choroby. Małżonkom i rodzinom z okazji ich święta życzę wzrastania w miłości oraz wytrwałości w łasce Bożej. Wszystkich parafian, gości oraz dobroczyńców naszej parafii powierzam opiece Maryi Niepokalanej oraz Bożemu Sercu. Niech nowy rok 2024 przyniesie pokój i opamiętanie dla tych, którzy zagubili drogę życia i prawdy. To nie nowy rok ma być lepszy, ale my mamy być lepsi podejmując na serio Boże przykazania i żyjąc na co dzień Bożym Słowem.

 

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz