17 GRUDNIA 2023 –  III Niedziela Adwentu GAUDETE

 

  1. REKOLEKCJE ADWENTOWE

Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Bardzo proszę zaplanować sobie czas, by móc uczestniczyć w Eucharystii i nauce rekolekcyjnej rano (godz. 9.00) lub wieczorem (godz. 19.00). Zachęcam do skorzystania w czasie rekolekcji ze spowiedzi świętej, która będzie odbywać się pół godziny przed każdą Mszą św. W środę wieczorem będzie jeszcze drugi ksiądz. Dodatkowo, w piątek o godz. 19.00 będzie nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi.

  1. RORATY, PASTERKI I BOŻE NARODZENIE

Roraty w tym tygodniu odbędą się w czwartek, piątek i sobotę o godz. 6.45. Z serduszek przyniesionych na roraty losujemy osobę, która zabierze Figurę Matki Bożej do siebie na cały tydzień. W czasie ostatnich rorat będzie możliwość podejścia z zapaloną świecą do ołtarza, by odpowiedzieć na pytanie: „Czy jesteś gotowy na sąd Boży?” Formułą odpowiedzi będzie zdanie: „Przez miłosierdzie Boże, jestem gotowy na przyjście Pana”.

W przyszłą niedzielę Msze św. będą tylko o godz. 8.30 i 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. W czasie Mszy św. o godz. 10.30 wylosujemy figurkę Matki Bożej, a także ze wszystkich przyniesionych serduszek – osobę, która zaniesie dzieciątko Jezus do żłóbka w uroczystej procesji na pasterce, o godz. 21.00. Pasterki w tym roku będą dwie, o godz. 21.00 i 23.00. Udział w pasterce nie jest udziałem we Mszy św. niedzielnej.

Msze św. w pierwszym i drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia odprawiane będą o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.

  1. KOLĘDA

Do końca grudnia trwają zapisy na kolędę. Można zabrać kartkę z kościoła lub skorzystać  z nowego formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej parafii.

  1. PACZKI

Dziękuję za przyniesione paczki w ramach akcji Caritas oraz Bractwa Małych Stópek: „Paczuszka dla maluszka”. Dary zostaną przekazane potrzebującym.

  1. FERIE ZIMOWE

W naszej diecezji organizowane są rekolekcje dla młodzieży w czasie ferii zimowych. Jest kilka propozycji w różnych miejscach i terminach. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną w zakrystii. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu i w ostatnim tygodniu grudnia.

  1. PODZIĘKOWANIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję za wszelką życzliwość i ofiarność na rzecz parafii. Niech czas rekolekcji pomoże nam się nawracać i dobrze przygotować na przyjęcie przychodzącego Boga.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz