10 GRUDNIA 2023 – II Niedziela Adwentu

  1. RORATY

Zapraszam w tym tygodniu na roraty w środę, czwartek i piątek o godz. 6.45. Po roratach – wspólne śniadanie: drożdżówka i ciepły napój w domu Sióstr. Z serduszek przyniesionych na roraty w niedzielę będzie wylosowana osoba, która zabierze Figurę Matki Bożej do siebie na cały tydzień. Dziękuję pani Paulinie Ruducha za odrestaurowanie figurki oraz panu Piotrowi Wojanowi za zrobienie przenośnej kapliczki.

  1. GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP i SPRZĄTANIE

Zapraszam w sobotę na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz sprzątanie kościoła bezpośrednio po Godzinkach. Śpiew Godzinek rozpoczynamy o godz. 8.00.

  1. SKUPIENIE DLA CHORYCH

Siostry zapraszają wszystkich chętnych na dzień skupienia z osobami chorymi i starszymi w sobotę 16.12 w godz. 10.00-15.00. Osoby w pełni sił posługują jako wolontariusze.

  1. REKOLEKCJE ADWENTOWE

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie (17-20.12). Rekolekcje poprowadzi ks. dr Piotr Gałas, proboszcz z parafii pw. św. Kazimierza w Policach, były rektor naszego seminarium. Bardzo proszę zaplanować sobie czas, by móc uczestniczyć w rekolekcjach, które są szczególnym czasem łaski. Msze św. w niedzielę wg normalnego rozkładu; w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00. Bardzo zachęcam do skorzystania w czasie rekolekcji ze spowiedzi świętej, która będzie odbywać się pół godziny przed każdą Mszą św.

  1. KOLĘDA

Kolęda w tym roku odbywać się będzie – podobnie jak w roku ubiegłym – na zaproszenia. Kartki z zaproszeniami proszę przynosić do kościoła przez cały grudzień. Proszę o zabranie kartek osobom, które z różnych względów nie mogą same dotrzeć do kościoła.

  1. DZIEŃ MODLITWY I POMOCY KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

Obchodzimy dziś ogólnopolski dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary materialne i wsparcie duchowe tej inicjatywy.

  1. OPŁATKI, ŚWIECE, TORBY CARITAS, BOMBKI

Przy wyjściu z kościoła można nabywać poświęcone opłatki, świece Caritas, a także zabrać torbę miłosierdzia lub bombkę z akcji „Paczuszka dla maluszka”.

  1. PODZIĘKOWANIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję za wszelkie zaangażowanie duchowe i materialne na rzecz parafii. Życzę Wam owocnego przeżywania czasu adwentu i dobrego przygotowania na przyjście Pana.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz