3 GRUDNIA 2023 –  I Niedziela Adwentu

 

  1. ADWENT I RORATY

Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Wg programu duszpasterskiego w Polsce będziemy przeżywać go pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W adwencie zapraszam na roraty, czyli na Mszę św. z formularza o Matce Bożej, na godz. 6.45. W pierwsze dwa tygodnie: w środy, czwartki i piątki, a w trzecim, ostatnim tygodniu w czwartek, piątek i sobotę. Na roraty przynosimy lampiony (najlepiej zrobione samemu). Po roratach – wspólne śniadanie: drożdżówka i ciepły napój w domu Sióstr.

 

  1. SPOTKANIE DLA RODZICÓW

W najbliższy wtorek o godz. 19.00 w salce domu Sióstr odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie potrwa ok. 1,5 godz.

 

  1. NIEPOKALANE POCZĘCIE, AKATYST I GODZINKI

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Choć nie jest to obecnie święto nakazane, to jednak pozostaje ono jednym z największych świąt maryjnych. Msze św. o godz. 6.45 (roraty) oraz o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.00 zaśpiewamy wspólnie Akatyst ze świecami.

Począwszy od tego tygodnia, co sobotę o godz. 8.00, będziemy modlić się Godzinkami do NMP. Bezpośrednio po godzinkach odbywać się będzie sprzątanie kościoła, do którego zapraszam gorąco wszystkich chętnych.

 

  1. KALENDARZ DUSZPASTERSKI

Zachęcam do zapoznania się z kalendarzem duszpasterskim na cały rok. Kalendarz znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. W kalendarzu są informacje m.in. o rekolekcjach parafialnych, godzinach Mszy św. i o kolędzie.

 

Kolęda w tym roku odbywać się będzie – podobnie jak w roku ubiegłym – na zaproszenia. Kartki z zaproszeniami proszę przynosić do kościoła przez cały grudzień. Proszę o zabranie kartek osobom, które z różnych względów nie mogą same dotrzeć do kościoła.

 

  1. OPŁATKI, ŚWIECE, TORBY CARITAS, BOMBKI

Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji zasilą fundusz diakonii charytatywnej w naszej parafii. Do nabycia są również świece Caritas. Można wziąć ze sobą torbę miłosierdzia i wypełnioną przynieść do kościoła. Torby zostaną rozdzielone osobom potrzebującym. W ramach Fundacji Małych Stópek prowadzona jest również akcja pt. „Paczuszka dla maluszka”. Aby wziąć w niej udział, należy zabrać bombkę z choinki i doczytać o szczegółach akcji na odwrocie bombki.

 

 

  1. PRENUMERATA

Kupiłem kilka egzemplarzy miesięcznika „Oremus”, w którym są zawarte czytania mszalne na cały miesiąc z komentarzami. Można je nabyć w cenie 11 zł. Jeżeli byliby chętni na roczną prenumeratę miesięcznika od stycznia przyszłego roku, to proszę o taką informację w zakrystii.

 

  1. PODZIĘKOWANIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję za przygotowanie kościoła do adwentu i za wszelkie dobro duchowe i materialne. Życzę wszystkim gościnnego i uważnego serca dla Boga, który przychodzi.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz