25 września 2022 –XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Gościmy dziś w parafii wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca z Reska, którzy dzielą się świadectwem wiary oraz zapraszają wszystkich chętnych do przeżycia SEMINARIUM ODNOWY WIARY. Będzie to forma rekolekcji w formie dwunastu cotygodniowych spotkań, od 5 października do 21 grudnia, br. (środy o godz. 19.00).

Dziś po południu niedziela ewangelizacyjna będzie kontynuowana na ulicach, w różnych częściach naszego osiedla.

 

  1. MINISTRANCI

Od października rozpoczniemy kurs przygotowawczy dla ministrantów. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszam chętnych kandydatów, młodszych i starszych, również dawnych ministrantów. Jedynym warunkiem jest możliwość przystępowania do komunii świętej. Pierwsze spotkanie w najbliższą niedzielę, 2. października o godz. 13.00.

 

  1. PIERWSZA SOBOTA i NIEDZIELA ADORACYJNA

W najbliższą sobotę odwiedzę chorych począwszy od godz. 9.00. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi świętej oraz różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

  1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Październik to szczególny miesiąc modlitwy różańcowej. Matka Boża wielokrotnie prosiła o odmawianie różańca w intencji uproszenia pokoju na świecie. Wspólnotowo będziemy odmawiać różaniec w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godzinie 17.00. Zachęcam również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach. Przepiękne są rodziny, które odmawiają regularnie różaniec.

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym, we wtorek wspominamy: we wtorek – św. Wincentego à Paulo, w środę – św. Wacława, w czwartek – świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – św. Hieronima, a w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

 

  1. ZBIÓRKA DO PUSZEK

Dzisiaj jest przeprowadzana zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów prowadzonych przez instytucje kościelne naszej archidiecezji.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za wszelkie wsparcie parafii, duchowe i materialne. Parafianom i gościom życzę dobrego tygodnia pod opieką Niepokalanego Serca Maryi.

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz