6 SIERPNIA 2023 –  Przemienienie Pańskie

 

  1. REMONT KOŚCIOŁA

Trwa remont naszego kościoła. Obecnie wykonywane są prace przy wzmacnianiu fundamentów na zewnątrz i wewnątrz świątyni, a także w piwnicy. Dodatkowo prowadzone są częściowe naprawy rynien i dachu. Na tym etapie planowane są jeszcze naprawy pęknięć ścian, wzmocnienia zakrystii oraz nowa kanalizacja deszczowa i odwodnienie liniowe.

  1. MSZE ŚWIĘTE

Ze względu na mój wyjazd parafialny z młodzieżą nie będzie w tym tygodniu odprawianej Mszy św. wieczornej. Eucharystia w kaplicy Sióstr będzie odprawiana w ciągu dnia w ramach trwających rekolekcji i można do niej dołączyć po uprzednim indywidualnym umówieniu się z Siostrami. Msze św. w następną niedzielę wg stałego porządku o 8.30, 10.30 i 12.00.

  1. PODZIĘKOWANIA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję za wszelkie wspieranie parafii zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym. Waszej szczególnej modlitwie polecam trwający remont kościoła, a także wyjazd naszej młodzieży, aby był twórczy i owocny.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

13 SIERPNIA 2023 –  XIX Niedziela zwykła

 

  1. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 

W najbliższy wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, tzn. o 8.30, 10.30 i 12.00. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 odbędą się pierwsze śluby zakonne s. Marianny, Uczennicy Krzyża.

 

  1. MSZA ŚW. W PIĄTEK

 

Msza św. w najbliższy piątek będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 8.00, a nie 18.00. Pozostałe godziny Mszy św. bez zmian.

 

  1. PODZIĘKOWANIA

 

Bardzo dziękuję księżom, którzy zastępują mnie dzisiaj w parafii, Siostrom i wszystkim zaangażowanym parafianom za przygotowanie liturgii w polowych warunkach. Pamiętajmy o sobie w codziennej modlitwie i otwierajmy serca na Boże Słowo i Boże błogosławieństwo.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz