22 PAŹDZIERNIKA 2023 – XXIX Niedziela zwykła

  1. PODZIĘKOWANIE

Dzięki Bogu i waszemu wielkiemu zaangażowaniu, udało się już wczoraj wrócić do kościoła po prawie 4 miesiącach remontu. Od wtorku do soboty, po kilka godzin dziennie, trwało tutaj wielkie sprzątanie. Codziennie przychodziło kilkanaście osób, a pierwszego dnia było nas ponad 30. Bardzo Wam dziękuję! Wczorajsza Msza św. odprawiana była w intencji wszystkich dobroczyńców naszej parafii. Przed Najświętszym Sakramentem dziękowaliśmy Bogu również za czas remontu.

W prezbiterium, we wnęce z nieotynkowanymi cegłami, zawisła ikona św. Archanioła Michała, namalowana specjalnie do naszego kościoła. W myśl słów Maryi, która w Fatimie zapowiedziała ostateczny triumf swojego Niepokalanego Serca nad złem, Archanioł Michał trzyma w rękach, zamiast miecza, Niepokalane Serce Maryi, którym zwycięża starodawnego węża, szatana. Na dole ikony jest grecki napis: eleos, tzn. „miłosierdzie”. Autor obrazu, pan Bartosz Podgórski, chciał przedstawić Archanioła Michała, który zwycięża Złego w walce duchowej, ale zwycięstwo nie dokonuje się przemocą, tylko łaską i miłosierdziem. (Zbroja jest kwiatowa, a na kolanach i ramionach podobizny lwa – jako wypełnienie proroctwa z Rdz 49, 8-10 i Ap 5,5 o zwycięstwie „Lwa z pokolenia Judy”, tzn. Chrystusa).

Ikona jest darem dla parafii. Docelowo, za kilka miesięcy, będzie zakryta barokową nastawą ołtarzową. Ikona zostanie poświęcona w najbliższą środę w czasie Mszy św. odprawianej z formularza o aniołach.

  1. NIEDZIELA MISYJNA

Dziś w całym Kościele obchodzimy niedzielę misyjną, rozpoczynającą tydzień misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Pamiętajmy o pracy misjonarzy w naszej modlitwie i ofiarach.

  1. MIESIĄC RÓŻAŃCOWY

Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej. Różaniec w tygodniu odmawiany jest o godz. 17.30 w kościele, a dla dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.00 w salce domu sióstr. W niedzielę odmawiamy różaniec wspólnie o godz. 10.00. Okazja do spowiedzi św. pół godz. przed Mszą św. w tygodniu.

  1. WYPOMINKI

W przedsionku kościoła można wziąć kartkę wypominkową, by wypisać na niej imiona bliskich zmarłych. Ofiary złożone przy okazji wypominek przeznaczone będą na dalszy remont kościoła.

  1. DZIEŃ SKUPIENIA Z CHORYMI

Siostra Katarzyna zaprasza wszystkich chętnych do przeżycia dnia skupienia z osobami chorymi i seniorami w najbliższą sobotę, 28.10 od godz. 10.00 do 15.00.

  1. SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Również w sobotę 28.10 od godz. 14.00 do 17.00 odbędzie się spotkanie integracyjne dla kandydatów do bierzmowania, w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Polickiej 3.

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Wanda Kukawka, śp. Józef Sobański, śp. Genowefa Niedzielska oraz śp. Tadeusz Janulewicz. W intencji tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Lucjan Chronchol