15 PAŹDZIERNIKA 2023 –  XXVIII Niedziela zwykła

 

  1. DZIEŃ PAPIESKI I DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

Dziś w całej Polsce obchodzimy XXIII Dzień papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Z tej okazji jest prowadzona zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży. Jutro, w 45 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w parafii pw. Św. Rodziny będzie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a następnie wyruszy procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

15 października to również Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Otoczmy dziś szczególną modlitwą rodziców, którzy utracili swoje dzieci.

 

  1. MIESIĄC RÓŻAŃCOWY

Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej. Począwszy od wtorku, różaniec w tygodniu będzie odmawiany przed Mszą św. wieczorną, tzn. od godz. 17.30 (zmiana). Różaniec dzieci – we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00 w salce domu Sióstr.

 

  1. WYPOMINKI

Przy wejściu do plebanii można wziąć kartkę wypominkową, by wypisać na niej imiona bliskich zmarłych. Ofiary złożone przy okazji wypominek przeznaczone będą na remont kościoła.

 

  1. REMONT I POWRÓT DO KOŚCIOŁA

Z Bożą pomocą, w najbliższą sobotę Msza św. odprawiana już będzie w naszym kościele. Trwający od prawie 4 miesięcy remont wznowiony będzie na wiosnę. Aby wrócić do kościoła, trzeba go jednak porządnie posprzątać. Zapraszam diakonię artystyczno-porządkową i wszystkich chętnych na wielkie sprzątanie, które odbędzie się od wtorku do piątku, codziennie od godz. 15.00 do 17.00. Potrzebne będą odkurzacze i drabiny. Jeżeli nie zdążymy posprzątać wszystkiego do piątku, to dokończymy w sobotę.

 

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za wszelkie zaangażowanie i pomoc, szczególnie siotrom za udostępnienie kaplicy na czas remontu kościoła oraz tym, którzy aktywnie włączyli się w organizację Mszy św. pod namiotami. Dziękuję za ofiary duchowe i materialne, które składacie na rzecz parafii. Niech Dobry Bóg, który widzi w ukryciu, będzie Waszą nagrodą i wiecznym dziedzictwem. Przyjmijcie z wiarą błogosławieństwo.

 

Ks. Lucjan Chronchol