10 WRZEŚNIA 2023 –  XXIII Niedziela zwykła

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek – święto podwyższenia Krzyża świętego, a w piątek Matki Bożej Bolesnej. Dodatkowo odprawię jutro, tj. w poniedziałek Mszę św. o godz. 8.30 w kaplicy Sióstr.

 

  1. SAKRAMENTY

Do 24 września włącznie można zapisywać się na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej oraz do sakramentu bierzmowania.

 

  1. PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM DZIECI FATIMSKICH

Zapraszam dzieci, które w 3 ubiegłych latach przystąpiły do Pierwszej Komunii św., a także ich rodziców i opiekunów na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym. Wyjazd w sobotę 23 września o godz. 10.00, powrót ok godz. 16.00. Cena wyjazdu to 25 zł od osoby.

 

  1. REMONT I PODZIĘKOWANIA

Na jutro jest zaplanowane betonowanie wzmocnień fundamentów. W tym tygodniu powinny się również rozpocząć prace przy naprawie pęknięć ścian. Dziękuję za Wasze wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim życzę dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Niespodzianka…

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej:

„W czwartek, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie Msza Święta o godz. 18.00., po której nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. (…)”

 

„Wielki Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu obchodzony będzie od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w 2024 r. do Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 2025 r. W obchody Jubileuszu wprowadzi nas Nowenna Odnowy Wiary, która nawiązywać będzie do Ślubów Jasnogórskich i dziewięcioletniej Wielkiej Nowenny przed Tysiącleciem Chrztu Polski. Każdy 14-ty dzień miesiąca, do 14 maja 2024 r. włącznie, będzie kolejnym duchowym etapem Nowenny. (…) 14-go dnia miesiąca w czasie trwania Nowenny jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy w swoim kościele lub do pielgrzymowanie do miejsc centralnych, diecezjalnych obchodów w wyznaczonym miejscu Archidiecezji.
14 września miejscem centralnym obchodów diecezjalnych będzie Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim, gdzie o godz. 17.00, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi Uroczystą Mszą Świętą (…) rozpoczniemy czas przygotowań do Wielkiego Jubileuszu”.