3 WRZEŚNIA 2023 –  XXII Niedziela zwykła

 

  1. NIEDZIELA ADORACYJNA, PIERWSZA ŚRODA I CZWARTEK MIESIĄCA

Dzisiaj, z racji niedzieli adoracyjnej, półgodzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy przed każdą Mszą św. W najbliższą środę Msza św. w intencji listów do św. Józefa.

W pierwszy czwartek miesiąca w kaplicy sióstr odbędzie się 24 godzinne wystawienie Najświętszego sakramentu od godz. 8.00 do 8.00 w piątek. Zachęcam do wpisywania się na listę adoracji.

 

  1. SAKRAMENTY

Od dzisiaj do 24 września włącznie można zapisywać się na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej (zapisy u s. Magdaleny) oraz do sakramentu bierzmowania (zapisy u ks. Proboszcza). Spotkania formacyjne rozpoczną się już od października.

 

  1. PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM DZIECI FATIMSKICH I INNE PROPOZYCJE

W najbliższą sobotę organizowana jest V Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym. Z naszej parafii taka pielgrzymka odbędzie się trochę później, tj. w sobotę 23 września br. Na pielgrzymkę dziękczynną zapraszam dzieci, które w 3 ubiegłych latach przystąpiły do Pierwszej Komunii św., a także ich rodziców i opiekunów. Więcej szczegółów podam w następną niedzielę.

 

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22-23.09 br. W tym roku nie będziemy organizować wspólnego wyjazdu z parafii, ale można wybrać się do Częstochowy indywidualnie.

 

Ks. Emil Piotrowicz ze Stargardu organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 9-17.09 br. Zostały jeszcze 4 wolne miejsca.

 

Ks. Jarosław Grybko z Niekłończycy zaprasza w przyszłą niedzielę do swojej parafii dzieci i rodziców na odpust dziecięcy. Po Mszy św. o godz. 12.00 zaplanowany jest jarmark odpustowy, który potrwa do godz. 18.00.

 

  1. URODZINY MATKI BOŻEJ

W najbliższy piątek wypadają urodziny Matki Bożej. Zapraszam na Mszę św. wieczorną wszystkich, którzy kochają Maryję. Warto również pomyśleć o duchowym prezencie dla Czcigodnej Jubilatki.

 

  1. REMONT I PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za modlitwę, szczególnie w intencji o pomyślny przebieg trwającego remontu, a także za wszelkie wsparcie parafii duchowe i materialne. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„Uroczyste dożynki sanktuaryjne, odbędą się według następującego planu:

– w sobotę, 16 września br. w Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 12.00.

– w niedzielę, 17 września br. w Sanktuarium Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kobylance. Rozpoczęcie o godz. 14.20 na placu dożynkowym, o godz. 15.00 Msza Święta w Sanktuarium.

Zapraszamy serdecznie do modlitwy i wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.”