18 września 2022 –XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. PIELGRZYMKA PARAFIALNA NA JASNĄ GÓRĘ – przypomnienie

Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Skrzatusza, Częstochowy i Kalisza w dniach 22-24 września. Wyjazd będzie w czwartek 22.09 po Mszy św. o godz. 12.00. Powrót do Szczecina późnym wieczorem w sobotę. Cena pielgrzymki to 400 zł. Gdyby ktoś nie był w stanie pokryć całej sumy, a bardzo chciałby pojechać, niech zgłosi się w zakrystii.

 

  1. MSZE ŚWIĘTE

W związku z pielgrzymką, w najbliższy czwartek Msza święta będzie odprawiona o godzinie 12.00 (nie będzie Mszy św. wieczornej). W piątek i w sobotę Msze święte o stałych porach.

 

  1. SEMINARIUM ODNOWY WIARY

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca z Reska, którzy podzielą się świadectwem wiary, a także będą zapraszać wszystkich chętnych do przeżycia SEMINARIUM ODNOWY WIARY. Będzie to forma rekolekcji w formie dwunastu cotygodniowych spotkań, od 5 października do 21 grudnia, br. (środy o godz. 19.00). Seminarium Odnowy Wiary to wielka szansa na odnowienie swojej relacji z Bogiem, znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania i przeżycie głębokiego doświadczenia duchowego we wspólnocie Kościoła. Gorąco zapraszam! Przekażcie to zaproszenie Waszym bliskim!

W najbliższą niedzielę Ewangelizatorzy z Reska pojawią się również na ulicach naszego osiedla, by dzielić się świadectwem o Bożej miłości i o tym, że spotkanie z Jezusem naprawdę ratuje nasze życie.

 

  1. MINISTRANCI

Od października rozpoczniemy kurs przygotowawczy dla ministrantów. Kandydaci po pierwszej komunii świętej mogą zapisywać się w zakrystii po Mszach świętych.

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym, we wtorek wspominamy świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, w środę – św. Mateusza Apostoła, a w piątek – św. ojca Pio.

 

  1. ZBIÓRKI DO PUSZEK

Dzisiaj w całej Archidiecezji jest przeprowadzana zbiórka do puszek na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, a w przyszłą niedzielę na potrzeby hospicjów prowadzonych przez instytucje kościelne naszej archidiecezji. Decyzją ks. Arcybiskupa, od tego roku każda 4. niedziela września będzie tzw. niedzielą hospicyjną.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za wszelkie wsparcie parafii, duchowe i materialne. Parafianom i gościom życzę wszelkiego dobra i opieki Niepokalanej, naszej Patronki.

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz