27 SIERPNIA 2023 –  XXI Niedziela zwykła

 

  1. NIEDZIELA ŚWIADECTW

 

Dzisiaj po Mszach św. swoim świadectwem wiary podzielą się uczestnicy tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną z półgodzinnym wystawieniem Najświętszego Sakramentu przed każdą Mszą św. Gorąco zapraszam i zachęcam do skorzystania z obydwu zaproszeń.

 

  1. PIERWSZY PIĄTEK I PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

 

W najbliższy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę rano odwiedzę chorych, a wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie NS, rozważanie różańcowe i cztery części różańca św. zakończone procesją. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą świec na procesję, która wyruszy ok. godz. 21.00.

 

  1. ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona w następną niedzielę, 3.09 o godz. 12.00. Zapraszam szczególnie dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców, by podziękować za czas wakacji i poprosić o Boże prowadzenie w nowym roku nauki i pracy.

 

  1. REMONT I PODZIĘKOWANIA

 

Trwa remont naszego kościoła. Z Bożą pomocą w nadchodzącym tygodniu powinno udać się ukończyć prace przy wzmocnieniu fundamentów, które trwają od początku lipca. Zostały przeprowadzone również prace naprawcze na dachu. Na tym etapie planujemy jeszcze naprawę pękniętych ścian kościoła, wzmocnienie stropów w piwnicy i w zakrystii, a także wykonanie kanalizacji deszczowej i odwodnienia liniowego.

Mam nadzieję, że w październiku uda nam się wrócić do kościoła. Bardzo proszę o modlitwę w intencji sprawnego, bezpiecznego i rzetelnego przebiegu prac. Dziękuję również za wsparcie finansowe remontu. Dotacja, którą otrzymaliśmy niedawno z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków będzie dostępna dopiero od przyszłego roku jako refundacja poszczególnych etapów, dlatego na razie wykonujemy tylko prace konieczne i pilne, które w całości i tak przekraczają nasz obecny budżet.

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli, a dzieciom i młodzieży udanego ostatniego tygodnia wakacji. Trwajmy w eucharystycznej postawie wdzięczności i zadziwienia Bożą dobrocią na wzór Maryi, naszej Matki i Królowej.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

  1. „W sobotę, 2 września br. Miastu i Gminie Trzcińsko Zdrój, zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej, zostanie Uroczyście nadany Patronat Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku Zdrój przy ul. Kościelnej 5, o godz. 14.00. Do udziału w Uroczystości zaprasza Ksiądz Proboszcz oraz władze Miasta i Gminy Trzcińsko Zdrój”.

 

  1. „Zapraszamy mężczyzn na modlitwę „Męskiego Różańca”, który odbędzie się w sobotę, 2 września br. Rozpoczęcie od Mszy Św. o godz. 7.00 w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy. Następnie odbędzie się przejście mężczyzn z modlitwą różańcową pod figurę św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach”.

 

  1. „Zapraszamy do udziału w obchodach 43. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w środę, 30 sierpnia br. Szczecińskie uroczystości rocznicowe rozpoczną się od odsłonięcia pomnika upamiętniającego Bohaterów Stycznia 1971 r. przed Urzędem Wojewódzkim, na Wałach Chrobrego w Szczecinie, o godz. 10.00. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa, wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów. Zwieńczeniem tych uroczystości będzie Msza Święta o godz. 17.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki, przy placu Matki Teresy z Kalkuty, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.”