20 SIERPNIA 2023 –  XX Niedziela zwykła

 

  1. ZBIÓRKA DO PUSZEK

 

Dziś po Mszach św. jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz osób poszkodowanych w czasie powodzi w Słowenii. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy Episkopatu Polski i Caritasu.

 

  1. REMONT i KALENDARZ LITURGICZNY

 

Ze względu na trwający remont kościoła, Msze św. w dalszym ciągu odprawiane są w kaplicy domu Sióstr. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Królowej (we wtorek), święto św. Bartłomieja apostoła (w czwartek) oraz uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej (w sobotę).

 

  1. AKATYST

 

We wtorek, 22 sierpnia o godz. 19.00, w klasztorze sióstr karmelitanek przy ul. Strzałowskiej 6, odbędzie się szczególna modlitwa w intencji osób chorych na nowotwory. Będzie to śpiew akatystu do Matki Bożej Wszechkrólowej. Serdecznie zapraszam.

 

  1. PODZIĘKOWANIA

 

Bardzo dziękuję księżom, którzy zastępują mnie dzisiaj w parafii, Siostrom i wszystkim zaangażowanym parafianom za przygotowanie liturgii. Dziękuję za wsparcie parafii duchowe i materialne. Niech usłyszane dziś Słowo Boże zakorzenia się w naszych sercach podobnie jak w sercu Maryi, naszej Matki i Królowej. Dobrego tygodnia!

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz