30 LIPCA 2023 –  XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. REMONT KOŚCIOŁA

Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane w salce domu sióstr, na dole, ze względu na trwający remont i rekolekcje, które siostry odbywają w swojej kaplicy. Bardzo proszę o modlitwę w intencji trwającego remontu, o pomyślny i sprawny jego przebieg.

 1. NIEDZIELA ŚWIADECTW

Dziś ostatnia niedziela miesiąca, niedziela świadectw. Dziękuję s. Hiacyncie, która zgodziła się podzielić z nami doświadczeniem swojej osobistej drogi i relacji z Chrystusem.

 1. PIERWSZE DNI MIESIĄCA

W pierwszą środę miesiąca Msza św. dziękczynna w intencji listów do św. Józefa. Można jeszcze przynosić swoje podziękowania i prośby, które zostaną złożone na ołtarzu w czasie Mszy św.

W pierwszy czwartek modlitwy o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.

W pierwszy piątek miesiąca wystawienie NS od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi św.

W pierwszą sobotę miesiąca rano odwiedzę chorych. Wieczorem po Mszy św. tradycyjnie po Mszy św. wystawienie NS i różaniec do godz. 21.00, a potem procesja.

Następna niedziela to święto Przemienienia Pańskiego i jednocześnie niedziela adoracyjna. Wystawienie NS pół godz. przed każdą Mszą św. Bardzo proszę o pomoc rano, by sprawnie przygotować wszystko już do godz. 8.00.

 1. KOMUNIKATY KURII (do odczytania na tablicy ogłoszeń)
  • Pielgrzymka piesza na Jasną Górę
  • Pielgrzymka piesza do Myśliborza
  • Rocznica powstania warszawskiego: „We wtorek, 1 sierpnia br. przypada Rocznica Powstania Warszawskiego. Dźwięk syren przypomni o wydarzeniach sprzed 79 lat. O godz.17.00, czyli w symboliczną godzinę „W”, spotkamy się z mieszkającymi w naszym mieście Powstańcami na placu przed Bazyliką Archikatedralną. Następnie w katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana będzie odprawiona Msza Święta w intencji Powstańców Warszawskich. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert pieśni powstańczej i patriotycznej w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.”
 2. PODZIĘKOWANIA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Bardzo dziękuję wszystkim za życzliwość i wsparcie zarówno duchowe, jak i materialne. Dziękuję diakoniom parafialnym za podejmowaną współodpowiedzialność w różnych dziedzinach życia wspólnoty. Modlitwie wszystkich polecam w tym czasie szczególnie młodzież przebywającą na Światowych Dniach z Ojcem św. Franciszkiem w Lizbonie, a także naszą młodzież bierzmowaną, wyjeżdżającą za tydzień w góry do Delebio we Włoszech.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Władysława Wydrachowska oraz śp. Jan Wilpiszewski, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. W intencji tych zmarłych i zmarłych z naszych rodzin odmówmy wspólnie: wieczny odpoczynek…

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz