23 LIPCA 2023 –  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. REMONT KOŚCIOŁA

Msze św. w tygodniu w dalszym ciągu są odprawiane w kaplicy u Sióstr, a w niedzielę na dworze. Bardzo proszę o modlitwę w intencji trwającego remontu, o pomyślny i sprawny jego przebieg.

1. DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH

Ze względu na bliskość wspomnienia św. Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa, obchodzimy dziś w kościele trzeci światowy dzień dziadków i osób starszych. Przypominam o możliwości wyjazdu rekolekcyjnego dla seniorów i osób chorych z s. Katarzyną w dniach 28.08 – 07.09.2023.

1. POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

W najbliższy wtorek przypada święto św. Jakuba Apostoła, a także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców (odpust w naszej katedrze oraz w parafii św. Krzysztofa w naszym dekanacie).  Po wieczornej Mszy św. we wtorek poświęcę samochody i inne pojazdy tym, którzy będą mieli takie pragnienie.

Z racji wspomnienia św. Krzysztofa można włączyć się w pomoc misjonarzom w zakupie potrzebnych im środków transportu. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

1. KOMUNIKATY KURII (do odczytania na tablicy ogłoszeń)
    • Pielgrzymka piesza na Jasną Górę
    • Pielgrzymka piesza do Myśliborza
    • Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Ludu w Brzesku (koło Pyrzyc).
  2. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Życzę wszystkim, szczególnie dziadkom, babciom, osobom starszym, solenizantom i jubilatom tego tygodnia obfitości Bożego błogosławieństwa.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz