16 LIPCA 2023 –  XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

  1. RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II

Dziś po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II, które nasza parafia otrzymała we wtorek od Abpa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego, byłego osobistego sekretarza papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI.

  1. REMONT KOŚCIOŁA

Ze względu na trwający remont kościoła, Msze św. w tygodniu w dalszym ciągu są odprawiane w kaplicy u Sióstr.

Dzięki szczególnemu wstawiennictwu św. Józefa, w ubiegły piątek nasza parafia otrzymała dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, dzięki której będziemy mogli realizować prace nie tylko w kościele, ale również w pozostałych budynkach parafialnych. Bóg zapłać za każde wsparcie duchowe i materialne.

Niech dobry Bóg obdarzy nas łaską rozumienia Jego Słowa, a Maryja, czczona jako Matka Boża z góry Karmel, otacza nas swoją opieką. Oddajemy dzisiaj pod Jej obronę szczególnie siostry karmelitanki z Golęcina i osoby, które noszą na sobie szkaplerz, z okazji ich święta.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz