9 LIPCA 2023 –  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II

W najbliższy wtorek, 11.07, nasza parafia otrzyma od Abpa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego, relikwie św. Jana Pawła II. Przekazanie relikwii nastąpi w Bazylice Katedralnej w Szczecinie, w czasie Mszy św. o godz. 18.00. W związku z tym nie będzie Mszy św. w tym dniu na Stołczynie. Zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału we Mszy św. w katedrze.

2. REKOLEKCJE DLA CHORYCH

S. Katarzyna UK zaprasza do kontaktu wszystkich zainteresowanych wyjazdem rekolekcyjnym dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych, w dniach 28.08 – 07.09.2023. Rekolekcje odbędą się w Białogórze nad morzem. Więcej informacji na plakacie i pod nr. tel. 503481637.

3. KOMUNIKATY KURII:

  • Pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w czwartek 13.07.br o godz. 9.00 przy grobowcu dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym w Policach, ul. Tanowska 8 – kwatera nr. 2. Do wzięcia udziału w ceremonii pogrzebowej zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich zainteresowanych, którzy chcą być z rodzicami w trudnej dla nich chwili.
  • W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę (kontakt u ks. Karola Łabendy, tel. 572 480 927).
  • Ksiądz Proboszcz Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe. Duchowym przygotowaniem będą rekolekcje, które wygłosi o. Roman Zioła OFM Conv. Rekolekcje rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli włącznie (21.07. – 23.07.br.). Msza Św. wigilijna uroczystości odpustowych 24.07.br.(poniedziałek) o godz. 18.00. Suma Odpustowa ku czci Św. Jakuba Ap. będzie sprawowana 25.07.br. (wtorek) o godz. 18.00. Tradycyjny Jarmark Jakubowy odbędzie się w dniach 20.07 – 23.07.br. na placu katedralnym, szczegóły na www.jarmarkjakubowy.pl.

4. REMONT KOŚCIOŁA

Trwa remont naszego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie duchowe i materialne remontu, za ofiary składane na tacę i na konto parafialne. Bardzo dziękuję osobom, które włączyły się aktywnie w sprzątanie plebanii i przygotowanie miejsca do sprawowania Mszy św. polowej. Dziękuję Siostrom, które goszczą nas w tygodniu w swojej kaplicy i wszystkim dobroczyńcom.

Parafianom i gościom życzę pogodnego serca oraz wdzięcznego usposobienia w każdej sytuacji nowego tygodnia.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz