2 LIPCA 2023 –  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. REMONT KOŚCIOŁA

Rozpoczynamy remont naszego kościoła. Od wtorku Msze św. w tygodniu będą odprawiane w kaplicy u sióstr, a w niedzielę przed domem sióstr, na dworze. Godziny Mszy św. pozostają bez zmian. Bóg zapłać za wsparcie duchowe i materialne remontu, za ofiary składane na tacę i na konto parafialne.

2. PIERWSZE DNI TYGODNIA

W najbliższą środę Msza św. będzie sprawowana w intencji listów do św. Józefa, w czwartek modlić się będziemy szczególnie o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, a w piątek będziemy wynagradzać NSPJ. Msze św. w środę, czwartek i piątek poprzedzone będą godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi św. w tym czasie.

3. REKOLEKCJE DLA CHORYCH

S. Katarzyna UK zaprasza do kontaktu wszystkich zainteresowanych wyjazdem rekolekcyjnym dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych, w dniach 28.08 – 07.09.2023. Rekolekcje odbędą się w Białogórze nad morzem. Więcej informacji na plakacie i pod nr. tel. 503481637.

4. KOMUNIKATY KURII

I. „Dnia 11 lipca br. (wtorek) przypada 80 rocznica „rzezi wołyńskiej”. Zapraszamy do włączenia się w obchody tej tragicznej rocznicy w ramach „Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa”. Obchody w naszej Archidiecezji będą przebiegać według następującego planu w poniedziałek i wtorek:

10 lipca br. (poniedziałek) w Sanktuarium pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie zostanie odprawiona Msza św. o g. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego,

11 lipca br. (wtorek) o g. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939-1947 modlitwa z udziałem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego, oraz Metropolity Lwowskiego Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego.

11 lipca br. o g. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej Mszę Św. w intencji Pomordowanych na Wołyniu i ich rodzin odprawi Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski.

II. „W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Kontakt i informację w sprawie zapisów i szczegółów pielgrzymowania u ks. Dyrektora Karola Łabendy – tel. 572 480 927″.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz