25 CZERWCA 2023 –  XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE I TAŃCE

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na wspólne tańce przy kościele. Zapraszam również na nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, codziennie po wieczornej Mszy św., a dzisiaj po Mszy św. południowej. W piątek, w ostatni dzień czerwca, zapraszam na nabożeństwo uwielbienia, które rozpocznie się po Mszy św. wieczornej i potrwa do godz. 20.00.

  1. PIERWSZA SOBOTA

W najbliższą sobotę odwiedzę rano chorych. Po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, będzie wystawienie NS, rozważanie 15 minutowe tajemnicy różańcowej oraz odmówimy co pół godziny 4 części Różańca. O poprowadzenie proszę Róże Różańcowe dorosłych (2 pierwsze części), wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca (3) oraz ostatnią część: Różę rodziców i dzieci pw. Matki Bożej Królowej Pokoju. O godz. 21.00 procesja wokół kościoła zakończona błogosławieństwem eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim.

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy (odpust w parafii sąsiedniej na Golęcinie), w środę – 51. rocznicę powstania naszej diecezji (uroczysta Msza św. w katedrze o godz. 18.00), w czwartek uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, a w sobotę św. Ottona Biskupa, patrona naszej Archidiecezji.

  1. REMONT KOŚCIOŁA

Za tydzień msze św. odbędą się jeszcze w naszym kościele. Od poniedziałku 3 lipca zacznie się remont. Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00 w kaplicy u sióstr, a w niedzielę przed domem sióstr, na dworze.

Ośmielam się prosić o dodatkowe wsparcie finansowe remontu, który dość znacznie wykracza poza nasz budżet (oprócz wzmocnień fundamentów planowane jest również wykonanie – w całości lub częściowo – drenażu wokół kościoła oraz niezbędnych napraw orynnowania dachu). Bardzo dziękuję za dotychczasowe wsparcie, którego udzielacie parafii zarówno poprzez ofiary na tacę, jak i poprzez wpłaty na konto parafialne (wpłaty imienne na parafię można odliczać od podatku). Taca w przyszłym tygodniu będzie tzw. tacą budowlaną, choć wszystkie tace zasilają nasz fundusz budowlany, na który uzbieraliśmy dotychczas ok. 50 tys. zł.

  1. KOMUNIKATY KURII

– „Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 3 do 9 lipca br. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 30 czerwca br.”

– Zaproszenia na uroczystości: w Sanktuarium MB Niepokalanej w Resku (2 lipca o godz. 11.00) oraz w Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach (16 lipca od godz. 14.30).

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję wszystkim za wszelką życzliwość i każdy przejaw dobra. Niech czas wakacji i urlopów sprzyja pogłębianiu naszych relacji z Bogiem i z ludźmi, na które często brakuje nam czasu w codziennym zabieganiu.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz