18 CZERWCA 2023 –  XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. ODPUST I DUSZPASTERSKA RADA PARAFIALNA

Dziękuję bardzo za obecność i zaangażowanie w przygotowanie wczorajszej uroczystości odpustowej w naszej parafii, a także za przygotowanie poczęstunku w ogrodzie. Chcąc przedłużyć nasze świętowanie zapraszam dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 na wspólne tańce przy kościele, które poprowadzi s. Hiacynta.

Wczoraj w czasie odpustu zostało powołanych 7 diakonii w ramach szerokiej Duszpasterskiej Rady Parafialnej: 1. diakonia liturgiczno-muzyczna; 2. diakonia charytatywna; 3. diakonia ewangelizacyjna; 4. diakonia informacyjna; 5. diakonia inwestycyjno-budowlana; 6. diakonia artystyczno-porządkowa oraz 7. diakonia modlitwy. Osoby, które chciałyby jeszcze dołączyć diakonii proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem.

  1. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, codziennie po wieczornej Mszy św., a dzisiaj po Mszy św. południowej.

  1. ZAKOŃCZENIE ROKU

W piątek o godz. 8.30 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły z okazji zakończenia roku szkolnego. Gorąco zapraszam! Uczmy dzieci wdzięczności Bogu i ludziom, by nasze serca nie chorowały na obojętność, pychę i niewdzięczność.

  1. WYJAZD MŁODZIEŻY

Dzisiaj po Mszy św. młodzież bierzmowana z naszej parafii będzie zbierać pieniążki na wakacyjny wyjazd w góry. Bardzo dziękuję za hojne wsparcie tej inicjatywy.

  1. REMONT I PODZIĘKOWANIA

Wszystko wskazuje na to, że od początku lipca rozpocznie się remont w naszym kościele. Z dotacji od MKZ oraz z Funduszu Kościelnego otrzymaliśmy w sumie 200 tys. zł. Jest to mniej niż połowa potrzebnej kwoty, ale wraz z wkładem własnym pozwoli nam ta suma na wykonanie części prac przy fundamentach i drenażu wokół kościoła. Dziękuję jednocześnie za każde wsparcie finansowe naszej parafii i jej potrzeb remontowych.

Życzę wszystkim dobrego i owocnego tygodnia, przeżytego świadomie na większą chwałę Bożą. Nauczycielom i uczniom kończącym rok szkolny gratuluję kolejnego etapu i życzę udanych wakacji. Trwajmy w bliskości Niepokalanego Serca Maryi i przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz