11 CZERWCA 2023 –  X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na różne sposoby zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. To szczególne uwielbienie Boga w Eucharystii trwać będzie do najbliższego czwartku włącznie jako oktawa z codzienną procesją wokół kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy, do sypania kwiatów i czynnego włączania się w procesję poprzez niesienie sztandarów.

  1. UROCZYSTOŚCI, ODPUST

W najbliższy piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to coroczny odpust w naszej parafii. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie rektor naszego seminarium duchownego, ks. dr Zbigniew Woźniak. Po Mszy św. mam nadzieję na wspólne spotkanie w ogrodzie za kościołem.

Bardzo gorąco proszę o Waszą obecność w czasie święta parafii, a także o pomoc w przygotowaniu poczęstunku w ogrodzie (grill, ciasto).

  1. WYJAZD MŁODZIEŻY

W przyszłą niedzielę młodzież bierzmowana z naszej parafii będzie zbierać pieniążki na wakacyjny wyjazd w góry. Będę wdzięczny za hojne wsparcie tej inicjatywy.

  1. TABLICZKI

Przy filarze zostały umieszczone tabliczki do wzięcia dla posługujących w czasie Mszy św. jako lektorzy i psałterzyści. Wzięcie tabliczki oznacza podjęcie posługi oraz wcześniejsze przygotowanie czytania, psalmu lub modlitwy wiernych. Pierwszeństwo mają lektorzy w prezbiterium, którzy również powinni wziąć tabliczkę odpowiednio wcześniej, tzn. do 5 minut przed rozpoczęciem Eucharystii. Jeżeli tego nie zrobią, wtedy posługę czytania lub śpiewu mogą podjąć wierni zgromadzeni w kościele.

W przyszłym roku postaram się zorganizować krótkie kursy dla osób podejmujących posługę czytania i śpiewu w naszym kościele.

  1. KOMUNIKAT KURII:

„Zapraszamy wszystkich do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 16 czerwca br. Uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta odpustowa. Po Eucharystii nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina i całej Archidiecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.”

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękuję za ufundowanie i zamontowanie zasłony przy wejściu do kościoła.

Wszystkim życzę pięknego tygodnia, bogatego w doświadczenie bliskości Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Małżeństwom, które będą zawierane w najbliższą sobotę życzę Bożego błogosławieństwa na nowej drodze życia.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz