11 września 2022 –XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. PIELGRZYMKA PARAFIALNA NA JASNĄ GÓRĘ – przypomnienie

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Skrzatusza, Częstochowy i Kalisza w dniach 22-24 września. Wyjazd będzie w czwartek 22.09 po Mszy św. o godz. 12.00. Powrót do Szczecina późnym wieczorem w sobotę. Cena pielgrzymki to 400 zł. Obejmuje ona przejazd autokarem, ubezpieczenie, nocleg i dwa posiłki w Skrzatuszu oraz nocleg w Częstochowie. Gdyby ktoś nie był w stanie pokryć całej sumy, a bardzo chciałby pojechać, niech również da znać.

 

  1. PIERWSZA KOMUNIA I BIERZMOWANIE – przypomnienie

Rozpoczynamy przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej i bierzmowania. Zapisy do Pierwszej Komunii prowadzi s. Magdalena, a do bierzmowania – ks. proboszcz. Jednocześnie zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne we wtorek, 13.09, o godzinie 19.00 w restauracji Bella Italia przy ul. Polickiej.

 

  1. MINISTRANCI i SCHOLA

Od października rozpoczniemy kurs przygotowawczy dla ministrantów. Kandydaci po pierwszej komunii świętej mogą zapisywać się w zakrystii po Mszach świętych.

 

Trwa również nabór do scholi dziecięcej. Zapisy i informacje u s. Hiacynty i na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

Siostry ponawiają prośbę o pomoc wolontariuszy w świetlicy środowiskowej dla dzieci. Informacje u s. Salome i s. Hiacynty.

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w środę święto Podwyższenia Krzyża a w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 

  1. OSTRZEŻENIE POLICJI

Policja ostrzega przed oszustwami tzw. „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku” lub „na Covid”. Przestępcy próbują podstępnie wyłudzić informacje od swoich ofiar. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za wszelkie wsparcie parafii, duchowe i materialne. Czekamy na wydanie zgody konserwatorskiej na przeprowadzenie remontu naszego kościoła. Dopiero po jej uzyskaniu będziemy mogli zrobić kosztorys i starać się o dofinansowanie. Remont jest konieczny i polega na odprowadzeniu wody deszczowej od murów kościoła, wzmocnieniu podłoża iłowego oraz fundamentów, a następnie naprawie pęknięć w murach kościoła. Niezależnie od tego, chciałbym jeszcze przed zimą założyć ogrzewanie elektryczne pod ławkami.

 

Parafianom i gościom życzę wszelkiego dobra i opieki Niepokalanej, naszej Patronki.

Lucjan Chronchol, proboszcz