4 CZERWCA 2023 –  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

  1. RADA PARAFIALNA

W najbliższy wtorek o godz. 19.00 odbędzie się w salce u sióstr spotkanie dla osób, które chcą zaangażować się bardziej w życie parafii. Tworzy się parafialna rada duszpasterska złożona z 7 diakonii: modlitwy, liturgiczno-muzycznej, charytatywnej, ewangelizacyjnej, informacyjnej, artystyczno-porządkowej oraz inwestycyjno-budowlanej. Serdecznie zapraszam.

  1. LISTY DO ŚW. JÓZEFA

W najbliższą środę odprawię Mszę św. w intencji listów do św. Józefa. Można je składać w zakrystii.

  1. BOŻE CIAŁO

W czwartek, w uroczystość Bożego Ciała, Msze św. będą odprawione o godz. 10.00 oraz 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicą Kościelną. Zakończenie procesji będzie przy „Wartowni”, ul. Nad Odrą 18.

Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców następujących ulic: pierwszy ołtarz (ul. Kościelna 11) – mieszkańcy ul. Kościelnej; drugi ołtarz (ul. Dąbrówki 1a) – mieszkańcy ul. Dąbrówki; trzeci ołtarz (ul. Monterska 6) – mieszkańcy ul. Monterskiej i Nad Odrą; czwarty ołtarz (przy „Wartowni”) – mieszkańcy ul. Kolejowej i Zamkniętej. Proszę o informację, kto z mieszkańców wspomnianych ulic będzie odpowiedzialny za przygotowanie ołtarzy. Osoby z innych ulic, które chciałyby włączyć się w przygotowania mogą również zgłosić się w zakrystii.

Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek i w środę o godz. 19.00 przy kościele. Zapraszam do sypania kwiatów nie tylko dzieci, ale również chętne panie. Panów proszę o czuwanie nad porządkiem i bezpieczeństwem przemarszu.

„Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba… zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi” – obecność Boga na naszych ulicach i przy naszych domach to wielka łaska. Przychodzi Król. Proszę zadbać o przygotowanie nie tylko zewnętrzne, ale przede wszystkim duchowe poprzez modlitwę, pojednanie z ludźmi i spowiedź świętą.

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE I CZERWCOWE

Nabożeństwo czerwcowe – po wieczornej Mszy św. W oktawie Bożego Ciała połączone będzie z procesją wokół kościoła.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w życie parafii. Niech miłosierny Bóg w Trójcy Świętej Jedyny hojnie Wam wynagradza za wszelkie dobro duchowe i materialne. My też wynagradzajmy Jego Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za dobro, które otrzymujemy. Niech nasza wdzięczność pociesza serce Boga i łagodzi Jego ranę nieodwzajemnionej miłości.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz