28 MAJA 2023 –  NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

  1. NIEDZIELA ŚWIADECTW

Dziś ostatnia niedziela miesiąca, czyli niedziela świadectw. Zachęcam do pozostania w kościele po błogosławieństwie na kilka minut, by wysłuchać świadectwa rodziny z naszej parafii i wspólnie uwielbić Boga, który żyje i działa życiu konkretnych ludzi.

  1. UROCZYSTOŚĆ MATKI KOŚCIOŁA

Jutro przypada uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie w salce wszystkich, którzy chcieliby bardziej włączyć się w życie parafii. Jeżeli widzisz, że są przestrzenie, w których możesz coś zrobić i czujesz, że Bóg wzywa Cię do większej służby, to przyjdź. Bóg nie powołuje zdolnych, ale uzdalnia powołanych.

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE I CZERWCOWE

Nabożeństwo majowe wraz z poświęceniem nowej kapliczki dzisiaj o godz. 17.00 przy ul. Golęcińskiej 18. Dziękuję organizatorom niedzielnych nabożeństw za podjęcie inicjatywy i piękne przygotowanie modlitwy maryjnej. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.

  1. PIERWSZE DNI TYGODNIA

W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca wypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszam do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów i o nowe powołania. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W pierwszą sobotę rano odwiedzę chorych. Wieczorem Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważanie pierwszosobotnie oraz różaniec od godz. 19.00. Podobnie jak ostatnio, proszę o poprowadzenie dwóch pierwszych części Róże Różańcowe dorosłych, trzecią część wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca, a ostatnią dzieci i młodzież, szczególnie nowo powstałą Różę Różańcową dzieci i rodziców. O godz. 21.00 wyruszy procesja maryjna wokół kościoła.

Następna niedziela to niedziela adoracyjna. W ramach wystawienia przed każdą Mszą św. odmówimy litanię do NSPJ.

  1. BOŻE CIAŁO

Za półtora tygodnia przypada Boże Ciało. Msze św. będą odprawione o godz. 10.00 oraz 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicą Kościelną. Zakończenie procesji będzie przy „Wartowni”, ul. Nad Odrą 18. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców następujących ulic: pierwszy ołtarz – mieszkańcy ul. Kościelnej, drugi ołtarz – mieszkańcy ul. Dąbrówki, trzeci ołtarz – mieszkańcy ul. Monterskiej i Nad Odrą, czwarty ołtarz – mieszkańcy ul. Kolejowej i Zamkniętej. Zachęcam do przystrojenia domów na trasie procesji. Przy wyjściu z kościoła można nabyć emblematy na okna w cenie 5 zł. Mam nadzieję na liczny udział wiernych. Zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe, a także wszystkie chętne młodsze i starsze do sypania kwiatków i do niesienia różańca procesyjnego.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w życie parafii, za udział we wczorajszym czuwaniu, za ufundowanie nowych welonów kielichowych i za wszelkie ofiary duchowe i materialne.
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

Zaproszenie na koncert

W piątek 2. 06 o godz. 18.00 „Grupa Ludzi Twórczych Wieżowiec” zaprasza na Mszę św., koncert pt. „Zawierzeni” i ognisko w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Załomiu,.