21 MAJA 2023 –  WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA

 

  1. NOWENNA DO DUCHA ŚW.

Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, modląc się szczególnie o poruszenie wielu serc do współodpowiedzialności za Wspólnotę i o mądry wybór Rady Parafialnej. Mam pragnienie stworzenia szerokiej rady duszpasterskiej, skupiającej koordynatorów różnych obszarów życia parafii. Wszystkich chętnych zaangażować się bardziej w życie wspólnoty zapraszam na spotkanie w salce domu Sióstr w poniedziałek 29.05.2023 o godz. 19.00. Jest to poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, w naszej diecezji Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Wcześniej, w sobotę wieczorem, tj. w wigilię Zesłania Ducha Św. w naszej parafii będzie czuwanie od godz. 20.00, zakończone uroczystą Eucharystią o godz. 22.00 oraz wspólną agapą. Czuwanie animować będzie wspólnota Uczniów Krzyża. Gorąco zapraszam wszystkich do modlitwy o odnowienie darów Ducha Św. w naszym życiu, szczególnie o dar jedności, o miłość ofiarną, o żywą wiarę i nadzieję, o odnowienie łaski przyjętych sakramentów. Prawdą jest to, co śpiewamy w sekwencji do Ducha Św.: „bez Twojego tchnienia, cóż jest wśród stworzenia, jedno cierń i nędze”, dlatego trwajmy wspólnie na modlitwie jak apostołowie, razem z Maryją, Oblubienicą Ducha Świętego.

  1. PIERWSZA KOMUNIA ORAZ ROCZNICA

Jeszcze raz dziękuję Rodzicom i opiekunom dzieci pierwszokomunijnych za piękne przygotowanie uroczystości i udział w białym tygodniu. Dziękuję za dar dla parafii w postaci pięknego kielicha i pateny oraz za ofiary złożone przy okazji komunii dzieci. Zapraszam rodziców, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do włączenia się w modlitwę w ramach nowej Róży Żywego Różańca, ze szczególną intencją o pokój: w świecie i w naszych rodzinach. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.00 przy ul. Warszawskiej 1, a za tydzień przy ul. Golęcińskiej 18. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy maryjnej.

  1. REMONTY

Otrzymaliśmy jako parafia dotację od Miejskiego Konserwatora Zabytków w kwocie 120 tys. zł. Pozwoli nam to na wykonanie części prac przy fundamentach kościoła. Planowany czas remontu to początek lipca.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękują za zaangażowanie w życie parafii, a także za ofiary duchowe i materialne. Wszystkim życzę  dobrego tygodnia, a szczególnie Mamom z okazji ich święta: radości przebywania z Bogiem, w szczególnej bliskości Maryi po tej i pod drugiej stronie życia.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz