14 MAJA 2023 –  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. PIERWSZA KOMUNIA ORAZ ROCZNICA

Zapraszam dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa we Mszy św. podczas tzw. „białego tygodnia” od poniedziałku do piątku włącznie. Dziękuję s. Magdalenie, rodzicom i opiekunom dzieci za przygotowanie duchowe i organizacyjne do godnego przeżycia pierwszej spowiedzi i komunii św. Niech cały ten wysiłek owocuje i nie zostanie zmarnowany przez brak kontynuacji. Pomóżmy dzieciom współpracować z łaską poprzez zachętę do modlitwy i wspólną z nimi obecność na Mszach św. niedzielnych.

Rocznica pierwszej komunii św. odbędzie się za tydzień, w niedzielę 21.05 o godz. 12.00.

  1. WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

Wczoraj wieczorem uroczyście poświęciliśmy nową figurę procesyjną Matki Bożej Fatimskiej oraz wyruszyliśmy z procesją niosąc Najświętszy Sakrament, figurę Maryi, sztandary i wielki drewniany różaniec. Taka forma modlitwy będzie w naszej parafii organizowana w każdą pierwszą sobotę miesiąca, poczynając od czerwca. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważanie i cały różaniec, a o godz. 21.00 procesja wokół kościoła. Procesja będzie od maja do października. W miesiącach zimowych zakończymy różaniec w kościele błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00 w kościele, za tydzień (21.05) przy ul. Warszawskiej 1, a za dwa tygodnie (28.05) przy ul. Golęcińskiej 18. W tygodniu nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.

  1. ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to również dzień imienin ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i o naszym Pasterzu.

  1. NOWENNA DO DUCHA ŚW.

W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy w tym roku szczególnie wołać o wylanie Ducha Św. dla naszej parafii, o poruszenie wielu serc do współodpowiedzialności za Wspólnotę i o mądry wybór Rady Parafialnej.

W wigilię Zesłania Ducha Św. w naszej parafii będzie czuwanie od godz. 20.00, zakończone uroczystą Eucharystią o godz. 22.00.

  1. SPOTKANIE CHORYCH

Siostra Katarzyna zaprasza wszystkich chętnych na dzień skupienia z osobami chorymi, seniorami i niepełnosprawnymi w najbliższą sobotę od 10.00 do 15.00 w domu u Sióstr.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękują za wszelką pomoc i zaangażowanie w życie parafii, a także za ofiary duchowe i materialne. Dziękuję Panu Piotrowi za wykonanie i ofiarowanie nowego stojaka pod paschał oraz podstawy do figury procesyjnej. Gościom i parafianom życzę prawdziwej wiosny w sercach przepełnionych chrześcijańską nadzieją i radością paschalną.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz