7 MAJA 2023 –  V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. PIERWSZA KOMUNIA ORAZ ROCZNICA

Za tydzień, 14 maja o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w kościele, bardzo proszę parafian o przyjście na Mszę św. o godz. 8.30 lub 10.30. Dodatkowo w tym dniu będzie odprawiona Msza święta wieczorna o godz. 19.00.

W dniu pierwszej komunii św. wyjątkowo nabożeństwo majowe zostanie odprawione w kościele o godz. 18.00. W czasie nabożeństwa dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki.

Rocznica pierwszej komunii św. odbędzie się w niedzielę 21.05 o godz. 12.00.

Bardzo proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie świątyni i terenu wokół kościoła. Na generalne sprzątanie kościoła zapraszam w piątek od godz. 19.00.

  1. WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

W najbliższą sobotę, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, o godz. 18.00 odprawię Mszę św. w intencji dzieci przystępujących w tym roku do pierwszej Komunii Świętej, zawierzając ich życie, a także całe ich rodziny opiece Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Od godz. 19.00 co pół godz. będzie odmawiana jedna część Różańca Świętego. O poprowadzenie części radosnej i światła proszę Róże Różańcowe; części bolesnej (o godz. 20.00) – wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca, a części chwalebnej (o 20.30) – dzieci i młodzież bierzmowaną. O godz. 21.00, śpiewając litanię, wyruszymy z procesją wokół kościoła. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim oraz błogosławieństwem eucharystycznym.

Gorąco zachęcam dzieci pierwszokomunijne do zawierzenia się opiece Matki Bożej przed ważnym etapem w życiu. Nie jest to obligatoryjne, ale kto może, niech przyjdzie na różaniec o 20.30 i procesję fatimską. Nie bójmy się wieczornej pory. Niech to duchowe przygotowanie będzie ważniejsze niż wszelkie zatroskanie o zewnętrzny wymiar uroczystości. Gdyby ktoś potrzebował transportu samochodem, proszę by zgłosił się w zakrystii.

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwo majowe dzisiaj o 17.00 przed domem Sióstr, na parkingu. Za tydzień w niedzielę – w kościele o godz. 18.00. Za 2 tygodnie (21.05) przy ul. Warszawskiej 1, a za 3 tygodnie (28.05) przy ul. Golęcińskiej 18. W tygodniu nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.

  1. PODZIĘKOWANIA

W tym tygodniu zostało zainstalowane nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować.

Parafianom i gościom dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne, a także życzę dobrego tygodnia pod opieką Maryi Niepokalanej i św. Józefa.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz