30 KWIETNIA 2023 –  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy o powołania do kapłaństwa służebnego. „Prośmy Pana Żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje”, szczególnie z naszej parafii, a także o odwagę pójścia za Panem dla tych, którzy w sercu słyszą głos Jego wołania. Modlimy się wspólnie w tej intencji w każdy pierwszy czwartek miesiąca, również w najbliższy czwartek po Mszy świętej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

  1. MSZA WOTYWNA DO ŚW. JÓZEFA

Jutro, tj. w poniedziałek 1.05 o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. wotywna do św. Józefa w intencji podziękowań, próśb i listów złożonych za jego pośrednictwem.

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Jutro rozpoczynamy również nabożeństwa majowe, w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.00 w czterech wybranych miejscach naszej parafii. W najbliższą niedzielę zgłosiły się Siostry Uczennice Krzyża, więc nabożeństwo majowe będzie przed domem Sióstr, na parkingu.

W pozostałe niedziele można jeszcze zgłaszać propozycję miejsc. Na nabożeństwo będziemy brali z kościoła figurę Matki Bożej, chyba że jest taka na miejscu. Zaśpiewamy Litanię Loretańską i kilka pieśni maryjnych.

W czasie nabożeństw odprawianych w tygodniu w kościele będzie w ramach czytanki przybliżana historia św. Ottona i jego misji ewangelizacyjnej na Pomorzu, z racji na zbliżający się jubileusz 900 lecia tego ważnego dla nas wydarzenia. Rozważania przygotował ks. prof. Grzegorz Wejman.

  1. UROCZYSTOŚĆ KRÓLOWEJ POLSKI

W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, 3 maja, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 9.00 oraz 18.00.

  1. PIERWSZY PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA

W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W sobotę przed południem odwiedzę chorych.

  1. WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

Jeszcze dzisiaj można się zapisać na wyjazd do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 13 maja. U nas w parafii w tym dniu również uczcimy Matkę Bożą Fatimską. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Od godz. 19.00 co pół godz. będzie odmawiana jedna część Różańca Świętego, a o godz. 21.00, śpiewając litanię, wyruszymy z procesją wokół kościoła, ze sztandarami oraz z figurą Matki Bożej (zamówiłem nową figurę procesyjną, która będzie poświęcona w tym dniu). Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim oraz błogosławieństwem eucharystycznym.

  1. PIERWSZA KOMUNIA ORAZ ROCZNICA

Za dwa tygodnie, 14 maja o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w kościele, bardzo proszę parafian o przyjście na Mszę św. o godz. 8.30 lub 10.30. Dodatkowo w tym dniu będzie odprawiona Msza święta wieczorna o godz. 19.00.

Dzieci pierwszokomunijne proszę o przyniesienie za tydzień do kościoła świec. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 odnowimy wspólnie przyrzeczenia chrzcielne.

Dla dzieci z klas czwartych: rocznica pierwszej komunii św. będzie w niedzielę 21.05 o godz. 12.00.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w życie parafii oraz za ofiary duchowe i materialne. Życzę wszystkim dobrego długiego weekendu oraz bliskości Matki Bożej w rozpoczynającym się miesiącu Jej poświęconym.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

Komunikat Kurii: MSZE ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z tradycją duszpasterską naszej Archidiecezji od uroczystości św. Wojciecha BM rozpoczynamy szczególną modlitwę i cykl Mszy Świętych w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego, który będzie przebiegać według następującego programu:

23.04. – parafia pw. św. Wojciecha BM, pl. Zwycięstwa, o godz. 13.00,

03.05. – parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Królowej Korony Polskiej, o godz. 10.30,

08.05. – parafia pw. św. Stanisława BM, os. Bukowe, o godz. 18.00,

16.05. – parafia pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Pocztowa, o godz. 18.00.