23 KWIETNIA 2023 –  III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. NIEDZIELA BIBLIJNA I MARSZ DLA ŻYCIA

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całej Polsce jako tzw. Niedziela biblijna. Niech będzie dla nas zachętą do codziennego zgłębiania Słowa Bożego, które rodzi wiarę w naszym życiu.

Dziś również odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia, który wyruszy o godz. 15.00 z Jasnych Błoni do Katedry. Po marszu zostanie odprawiona Msza św. z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Gorąco zachęcam wszystkich do uczestnictwa!

  1. UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA

Jutro, tj. w poniedziałek 24.04, obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza św. w naszym kościele będzie odprawiona o godz. 18.00.

Również w przyszły poniedziałek, 1.05 o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. wotywna do św. Józefa w intencji podziękowań i próśb złożonych za jego pośrednictwem. „Listy do św. Józefa” zostały umieszczone w specjalnej skrzynce przy figurze. Można jeszcze w tym tygodniu przynosić kolejne „listy” i zostawiać je w zakrystii.

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Za tydzień rozpoczną się nabożeństwa majowe. Litania do Matki Bożej będzie odmawiana w tygodniu po wieczornej Mszy świętej w kościele, a w niedziele – o godz. 17.00 w czterech wybranych miejscach naszej parafii. Są cztery niedziele do zorganizowania. Kto chciałby zorganizować nabożeństwo majowe na swojej ulicy, a nawet przy swoim domu – niech zgłosi się odpowiednio wcześniej w zakrystii. Być może są w parafii miejsca szczególnie poświęcone Matce Bożej, np. kapliczki przydomowe? Jeżeli nie, to być może takie powstaną? Nie bójmy się wziąć Maryi do siebie. Prawdą jest to, co śpiewamy w pieśni: „W Jej ramionach znajdziesz pokój i uchronisz się od zła, bo dla wszystkich swoich dzieci, Ona Serce czułe ma”.

  1. PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MB FATIMSKIEJ

W sobotę 13 maja w Sanktuarium MB Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Jest możliwość wyjazdu z naszej parafii autokarem, wspólnie z pielgrzymami ze Skolwina. Wyjazd o godz. 9.30, powrót ok. godz. 16.00. Cena: 20 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii do przyszłej niedzieli.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w życie parafii oraz za ofiary duchowe i materialne. Życzę wszystkim słonecznej niedzieli i dobrego tygodnia. W tym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty Kazimierz Łępicki. W jego intencji módlmy się: wieczny odpoczynek…

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

Komunikat Kurii: MSZE ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z tradycją duszpasterską naszej Archidiecezji od uroczystości św. Wojciecha BM rozpoczynamy szczególną modlitwę i cykl Mszy Świętych w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego, który będzie przebiegać według następującego programu:

23.04. – parafia pw. św. Wojciecha BM, pl. Zwycięstwa, o godz. 13.00,

03.05. – parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Królowej Korony Polskiej, o godz. 10.30,

08.05. – parafia pw. św. Stanisława BM, os. Bukowe, o godz. 18.00,

16.05. – parafia pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Pocztowa, o godz. 18.00.