16 KWIETNIA 2023 – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

  1. GODZINA MIŁOSIERDZIA

Zapraszam dziś na godzinę 15.00 do kościoła na godzinne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy modlitwą i śpiewem uwielbiać Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia, którego tak bardzo potrzeba nam i całemu światu.

  1. BIERZMOWANIE

Jutro o godz. 16.00 ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga odprawi w naszym kościele Mszę świętą i udzieli sakramentu bierzmowania 16 kandydatom. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa i do modlitwy w intencji bierzmowanych i ich rodzin.

  1. REKOLEKCJE SZKOLNE

Proszę również o modlitwę w intencji rekolekcji szkolnych, które będą odbywać się w naszym kościele od środy do piątku w godzinach przedpołudniowych.

  1. SPOTKANIE CHORYCH I FESTYN

Siostry UK zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie świąteczne wspólnie z osobami chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22.04 br. w domu sióstr od godz. 10.00 do 15.00.

A od godz. 15.00 do 17.30 – na festyn w Ogrodzie przy kościele w ramach „Dnia dobra”. Przewidzianych jest dużo atrakcji, szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

  1. NIEDZIELA BIBLIJNA I MARSZ DLA ŻYCIA

Przyszła niedziela będzie obchodzona w całej Polsce jako tzw. Niedziela biblijna. W ramach narodowego czytania Pisma Świętego podejmowana będzie lektura Ewangelii według św. Jana.

W naszym mieście, w przyszłą niedzielę 23.04, odbędzie się również Marsz dla Życia. Tegorocznym hasłem marszu jest: „Cywilizacja życia”, w nawiązaniu do nauczania św. Jana Pawła II. Marsz wyruszy o godz. 15.00 z Jasnych Błoni do Katedry. Po marszu zostanie odprawiona Msza św. z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszam wszystkich, szczególnie rodziny z dziećmi, do dawania świadectwa w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą informację o Marszu.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w życie parafii oraz za ofiary duchowe i materialne. Dziś, w ramach niedzieli i rozpoczętego tygodnia miłosierdzia, zbierane są ofiary do puszek na działalność Caritas.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i głębokiej ufności w Miłosierdzie Boże.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz