9 KWIETNIA 2023 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

Jutro poniedziałek wielkanocny. Msze święte odprawiane są jak w każdą niedzielę o 8.30, 10.30 i 12.00. Przez cały tydzień trwa oktawa Wielkanocy. Z tej racji nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Trwamy w nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w następną niedzielę. W Święto Miłosierdzia Bożego oprócz Mszy świętych niedzielnych będzie również dodatkowe nabożeństwo w kościele o godzinie 15.00.

  1. PODZIĘKOWANIE

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w czasie Wielkiego Postu, a szczególnie w Wielkim Tygodniu i Triduum Paschalnym, za uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych, za adorację Najświętszego Sakramentu w dzień i w nocy… Nie chcę nikogo pominąć, dlatego nie będę dziękował imiennie, ale wszyscy ubogacamy się pięknym śpiewem scholii, przygotowaniem liturgii przez służbę liturgiczną, widokiem czystej i udekorowanej świątyni, widzimy nowe elementy wyposażenia i wystroju kościoła… Są też rzeczy niewidoczne dla ludzi, ale znane Bogu i cenne w Jego oczach. Niech to wszystko będzie „ad majorem Dei gloriam: na większą chwałę Bożą” i dla Niepokalanej, patronki naszej świątyni i parafii!

  1. MOŻLIWOŚĆ TRANSMISJI

Od kilku dni jest udostępniona na platformie youtube transmisja „na żywo” z naszego kościoła. Osoby chore, będące daleko mogą łączyć się z nami duchowo również dzięki tej możliwości. Aby odnaleźć nasz kościół trzeba wpisać po prostu „parafia stołczyn”, albo „kościół stołczyn” i powinno działać. Odnośnik do kanału transmisji pojawi się również na stronie internetowej parafii.

  1. ŻYCZENIA

Ksiądz Arcybiskup przesyła nam wszystkim życzenia świąteczne.

Ja ze swojej strony również życzę, byście doświadczali Życia w pełni już dzisiaj, w każdej sytuacji i w każdym momencie, w zdrowiu i w chorobie, w radościach i w smutkach! Przyjmijcie Pokój od Chrystusa Zmartwychwstałego! Przyjmijcie ufnym sercem Miłosierdzie Ojca i bądźcie błogosławieństwem dla świata! Bądźcie szczęśliwi służąc sobie nawzajem i naśladując w tym Chrystusa, naszego Mistrza i Pana! Niech Wasze serca będą czyste, szczere i kochające, podobne do Niepokalanego Serca Maryi i pokornego świętego Józefa. Niech Światło Zmartwychwstałego Pana na trwałe zagości w Waszych domach i rozświetla wszelkie ciemności grzechu! Wesołego Alleluja!

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz