31 MARCA 2024 –  Wielkanoc

 

  1. PODZIĘKOWANIE

Dziękuję za wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych: pani Gabrysi, służbie liturgicznej, diakoniom za dekoracje i sprzątanie kościoła, scholii, dziękuję za dodatkowe prace (przygotowanie baldachimu, nowy krzyż na drogę krzyżową, oświetlenie), dziękuję za przygotowanie drogi procesyjnej wokół kościoła, dziękuję za posługi liturgiczne, za adorację i straż przy Najświętszym Sakramencie, za przygotowanie katechetyczne katechumenów, za modlitwę i wszelkie dobro, szczególnie to, czego nie dostrzegłem. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla Was największą i ostateczną nagrodą.

  1. NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Trwamy w nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia. Modlimy się codziennie na zakończenie Mszy św. (wcześniej ogłaszałem inaczej, przepraszam za zmianę).

  1. BIERZMOWANIE

W najbliższą sobotę 6.04 o godz. 16.00 ks. bp Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Bardzo dziękuję animatorom i rodzinom, które w tym roku z wielkim zaangażowaniem włączyły się w przygotowanie kandydatów. Próby przed bierzmowaniem odbędą się w środę, czwartek i piątek po wieczornej Mszy św.

  1. PIERWSZE DNI TYGODNIA

Zapraszam na Mszę św. w środę wszystkich czcicieli św. Józefa, a szczególnie mężczyzn. Męskie spotkanie odbędzie się po Mszy św. o godz. 19.00 w salce domu sióstr.

W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00 i wystawienie NS. W pierwszą sobotę rano odwiedzę chorych. Po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec do godz. 21.00. Tym razem wspólnie odmówimy pierwszą i czwartą część różańca (g. 19.00 i 20.30). Od g. 19.30 do 20.30 będzie trwać adoracja w ciszy (można w tym czasie indywidualnie odmówić pozostałe części różańca).

Przyszła niedziela do Święto Miłosierdzia i jednocześnie niedziela adoracyjna. Wykorzystajmy wielką łaskę tego święta miłosierdzia, co do którego Pan Jezus dał obietnicę: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

  1. WYJAZD WAKACYJNY

Trwają zapisy na wyjazd parafialny w góry, w dniach 22-28 czerwca br. w ośrodku „Trzy Jaskółki” u podnóża Babiej Góry. Nie będę organizować autokaru. Przejazd własnym środkiem transportu. Cena pobytu z pełnym wyżywieniem od osoby dorosłej plus koszty organizacyjne to 1100 zł. Dzieci do 10 r. życia – 600 zł, dzieci do lat dwóch – 250 zł. Dla członków diakonii parafialnych przewidziana jest zniżka 20%.

  1. ŻYCZENIA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne, za wsparcie Ziemi Świętej w wielki piątek, a także za wszelką troskę duchową i materialną. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na Caritas z racji Niedzieli Miłosierdzia.

Na koniec odczytam życzenia Administratora Apostolskiego naszej Archidiecezji, ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego.

Ja ze swojej strony życzę Wam, drodzy parafianie i goście, usłyszenia i przyjęcia Chrystusowego pozdrowienia: „Pokój wam!” Niech ono wypełni Wasze serca pokojem, radością i nieziemską nadzieją! Zanieście Pokój Chrystusa do wszystkich, którzy żyją w lęku, smutku i rozpaczy, w mroku i cieniu śmierci; niech również oni uwierzą w Miłość, która jest zawsze większa i do której należy ostatnie słowo. Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz