30 października 2022 –XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Zapraszam dziś o godz. 16.30 na ostatni wspólny różaniec w październiku. Dziękuję dorosłym i dzieciom, którzy przez cały miesiąc modlili się wytrwale w czasie nabożeństw różańcowych.

 

 1. WYPOMINKI

W listopadzie będziemy modlić się wypominkami za zmarłych, codziennie w tygodniu po wieczornej Mszy świętej. W przedsionku kościoła można wziąć kartki wypominkowe i wypełnione wrzucić do skrzyni, która stoi przy ambonie. Ofiary złożone przy tej okazji w całości będą przeznaczone na ogrzewanie w kościele.

 

 1. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

W dzień zaduszny Msze św. o godz. 10.30 i 18.00. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego na dawnym cmentarzu przy ul. Nehringa. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Program nabożeństw na cmentarzu centralnym 1 i 2 listopada wypisany jest na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

 

 1. SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYMI

Jutro na godz. 16.30 zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci, na godzinne spotkanie ze świętymi w naszym kościele. Oprócz wspólnej modlitwy przewidziany jest konkurs na najlepsze przebranie oraz zagadki o świętych.

Jutro również wyruszy procesja ze świętymi o godz. 20.00 od Figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach do katedry.

 

 1. ODPUSTY

Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach 1-8 listopada przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, a w dzień zaduszny przez nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Jednego dnia można uzyskać jeden odpust zupełny.

Warunkami uzyskania odpustu są:

 • brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy),
 • stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna,
 • przyjęcie Komunii świętej,
 • odmówienie modlitwy (np. “Ojcze nasz” i “Zdrowaś Mario”) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież),
 • wykonanie czynności związanej z odpustem (np. nawiedzenie cmentarza od 1-8.11).

 

 1. POCZĄTEK MIESIĄCA

W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa o nowe powołania przed wystawionym NS po Mszy św. W pierwszy piątek i pierwszą sobotę – spowiedź i adoracja od godz. 17.00. W sobotę również odwiedzę chorych począwszy od godz. 9.00.

 1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za wszelką życzliwość i zaangażowanie w życie parafii. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszystkiego najlepszego, a wyjeżdzającym na groby najbliższych – bezpiecznej drogi i szczęśliwych powrotów. Niech dobry Bóg błogosławi parafianom i gościom, a Maryja Niepokalana prowadzi do Swojego Syna, który jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Mariannę Rubnikowicz oraz Irenę Łyłka, w ich intencji módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz