30 CZERWCA 2024 –  XIII Niedziela Zwykła

 

  1. DZIEŃ OTTONOWY

W poniedziałek 1. lipca obchodzić będziemy Archidiecezjalny Dzień Ottonowy. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. do katedry na godz. 18.00.

 

  1. PIERWSZE DNI MIESIĄCA

W środę Msza św. w intencji listów do św. Józefa, a po niej spotkanie grupy mężczyzn św. Józefa w siedzibie rady osiedla. W czwartek modlimy się o nowe powołania, w piątek Msza św. o godz. 9.00 oraz 18.30. Od godz. 17.30 trwać będzie spowiedź pierwszopiątkowa. W sobotę rano odwiedzę chorych, a wieczorem Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP oraz czuwanie różańcowe i procesja wokół kościoła.

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przyjmijcie z wiarą Boże błogosławieństwo.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

SŁOWO ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO

ZAPRASZAJĄCE NA 40. SZCZECIŃSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ

(25.07.2024 – 13.08.2024)

 

Drodzy Współbracia w Kapłaństwie, Osoby Życia Konsekrowanego, Diecezjanie, wszyscy drodzy mieszkańcy ziemi nad Odrą i Bałtykiem.

Rozpoczęliśmy czas upragnionych wakacji. Jest to doskonały moment, aby choć na trochę zatrzymać się na chwilę refleksji i zadumy, kontemplując przy tym z wdzięcznością dzieła Boże w pięknie stworzenia. To czas być może już zaplanowanych wyjazdów. Na progu tegorocznych wakacji pragnę wszystkich pozdrowić i zachęcić również do skorzystania z zaproszenia do udziału w różnorakich rekolekcjach, dniach skupienia, czy pielgrzymkach, które są doskonałą okazją do pogłębienia naszych relacji z Bogiem i bliźnimi.

Przed nami doroczna już 40-ta Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jeżeli czas i siły pozwalają na to, dołączmy do pątników każdego roku zmierzających do Częstochowy, na Jasną Górę. W trwającym Roku Ottonowym zachęcam gorąco do udziału w tych szczególnych „rekolekcjach w drodze”, w czasie których będziemy tego roku odkrywać, że „Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym”. Mogą one być osobistym wkładem w pątnicze dzieło pokuty i wynagrodzenia Bogu, a równocześnie podkreśleniem wyjątkowego charakteru Roku Ottonowego.

Pierwsza grupa pielgrzymów wyruszy 25 lipca z Pustkowa, od „Bałtyckiego Krzyża Nadziei”. W kolejnym dniu wyruszymy ze Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego i kolejnych miejscowości, aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej na Jasnej Górze. Zwieńczeniem pielgrzymowania będzie Msza Św. na Wałach Jasnogórskich 13 sierpnia o godz. 11.30.

Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca w Sanktuarium Pani Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie podczas Mszy Św. o godz. 7.00, na którą zapraszam nie tylko pielgrzymów.

Informacje dotyczące zapisów oraz samej pielgrzymki znajdziemy w komunikatach kurialnych, mediach społecznościowych, a także u organizatorów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którym przy tej okazji bardzo dziękuję za podjęcie trudu organizacji i przygotowań.

Zachęcając do udziału w pielgrzymce, zawierzam Wszystkich opiece Matki Bożej i św. Ottona wypraszając dar Bożego Błogosławieństwa.

† Zbigniew ZIELIŃSKI

Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Szczecin, 27 czerwca 2024 r.