4 września 2022 –XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. PIELGRZYMKA PARAFIALNA NA JASNĄ GÓRĘ

Trwają zapisy na pielgrzymkę parafialną do Skrzatusza, Częstochowy i Kalisza w dniach 22-24 września. Wyjazd będzie w czwartek 22.09 po Mszy św. o godz. 12.00. Powrót do Szczecina późnym wieczorem w sobotę. Cena pielgrzymki to 400 zł. Obejmuje ona przejazd autokarem, ubezpieczenie, nocleg i dwa posiłki w Skrzatuszu oraz nocleg w Częstochowie. Gdyby ktoś nie był w stanie pokryć całej sumy, a bardzo chciałby pojechać, niech również da znać.

 

 1. PIERWSZA KOMUNIA I BIERZMOWANIE

Rozpoczynamy przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej i bierzmowania. Zapisy do Pierwszej Komunii prowadzi s. Magdalena, a do bierzmowania – ks. proboszcz. Jednocześnie zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne we wtorek, 13.09, o godzinie 19.00 w restauracji Bella Italia przy ul. Polickiej.

 

 1. SPOWIEDŹ

Zachęcam do korzystania z sakramentu spowiedzi pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Wychodząc naprzeciw osobom pracującym do późna, będę spowiadał również w piątki od godz. 20.00 do 21.00.

 

 1. KWADRANS PRZED MSZĄ ŚW.

Począwszy od przyszłego tygodnia, piętnaście minut przed każdą Mszą świętą będzie odbywać się „coś”, tzn.: w 2., 3. i przedostatnią niedzielę – próba śpiewu albo katecheza liturgiczna, a w ostatnią niedzielę miesiąca – świadectwa zaproszonych gości. W pierwszą niedzielę miesiąca będziemy adorować Jezusa w ciszy, pół godziny przed każdą Eucharystią.

 

 1. DWA OGŁOSZENIA OD SIÓSTR:

„Jak pewnie wiecie, przy naszym domu sióstr działa świetlica środowiskowa dla dzieci. Siostry potrzebują pomocy, szukają wolontariuszy, którzy mogliby pomóc dzieciakom, np. w odrabianiu lekcji. Gdyby ktoś dysponował czasem i miał taką możliwość, by przyjść, choćby raz w tygodniu, choćby na 2 godzinki, to prosimy o kontakt z s. Salome lub s. Hiacyntą”.

 

„Siostry Uczennice Krzyża serdecznie zapraszają do udziału w kolejnych Rekolekcjach liturgicznych, które w tym roku prowadzi dr Danuta Piekarz – ceniona biblistka z Krakowa, wykładowca i tłumaczka, współpracująca z Centrum Formacji Duchowej księży salwatorianów. Posługę liturgiczną pełnić będą jak co roku absolwenci Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego formujący się w domu sióstr na Stołczynie.

Rekolekcje odbędą się w dniach 16-18 września br. Zapisy tylko do 7 września. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń i u s. Beaty. Serdecznie zapraszamy!”

 

 1. KOMUNIKATY KURII

Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się z komunikatami Kurii Metropolitalnej:

– o IV Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie w dniach 10-11 września br.

– o nabożeństwie w katedrze w święto Podwyższenia Krzyża, 14 września br.

– formularz zgłoszeniowy do Studium Organistowskiego w Szczecinie.

 

 1. KALENDARZ LITURGICZNY

W najbliższy czwartek będziemy obchodzić święto: Urodziny Matki Bożej. W czasie wieczornej Eucharystii odmówimy wspólnie AKT POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W POLSCE

NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.

 

 1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za wszelkie wsparcie parafii, duchowe i materialne, na tacę i na konta parafialne. W najbliższych tygodniach będę informował o sprawach inwestycyjno-budowlanych. Bardzo proszę o modlitwę do Ducha Świętego, Niepokalanego Serca Maryi i św. Józefa, o mądrość i umiejętność podejmowania tych niełatwych kwestii a także o przychylność osób, z którymi będą prowadzone rozmowy.

 

Parafianom i gościom, szczególnie uczniom i nauczycielom życzę dużo sił i postawy wdzięczności w podejmowaniu codziennych obowiązków pod nieustanną opieką Niepokalanego Serca Maryi, naszej Patronki.

 1. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ, 4.09.2022

 

 1. „Zapraszamy do udziału w IV Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, która odbędzie się w sobotę, 10 września br. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Natomiast w niedzielę, 11 września, Sanktuarium Dzieci Fatimskich będzie obchodzić 5. Rocznicę konsekracji. O godz. 12.00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe, a o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Virgilio Antunesa z Portugalii. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej i Dzieci Fatimskich.”

 

 1. „W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.”