26 MARCA 2023 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższą sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 17.00, z racji pierwszej soboty miesiąca, w kościele będzie odprawione nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi świętej. Na koniec nabożeństwa odbędzie się szczególne błogosławieństwo chorych z namaszczeniem olejem św. Szarbela.

  1. NIEDZIELA PALMOWA

Przed nami najważniejsze dni w roku. Już za tydzień niedziela palmowa. Jeżeli nie będzie padać, to liturgię rozpoczniemy przed kościołem. Przynosimy palmy. Można będzie również nabyć palmy i ozdoby do koszyczka wielkanocnego od młodzieży, która w ten sposób będzie zbierać pieniążki na wspólny wyjazd wakacyjny w góry. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 pieśni pasyjne będzie z nami śpiewać zespół Deus Meus.

Ze względu na procesje z palmami, najbliższa pierwsza niedziela miesiąca nie będzie w naszej wspólnocie przeżywana jako niedziela adoracyjna.

  1. WIELKI TYDZIEŃ

Już dziś można się zapoznać z programem Wielkiego Tygodnia w naszym kościele. Liturgie Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku będą odprawiane o godz. 19.00, a liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną o godz. 21.00. Ponadto zaplanowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy i w grobie Pańskim przez całą noc z czwartku na piątek oraz przez całą Wielką Sobotę.

  1. NABOŻEŃSTWA PASYJNE

Nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.45 i dla dorosłych o godz. 17.30;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

  1. KOMUNIKATY KURII

zaproszenie na Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Szczecina, która wyruszy 31 marca br. z Placu Lotników;

zaproszenie do udziału w Marszu Papieskim w niedzielę 2 kwietnia; Marsz wyruszy z Sanktuarium NSPJ w Szczecinie o godz. 16.30. Wcześniej Eucharystia o godz. 15.00;

zaproszenia na Misteria Męki Pańskiej:

  • w parafii MB Jasnogórskiej w Szczecinie przy ul. Orawskiej 3, w piątek 31 marca br. o godz. 18.30;
  • w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie, w sobotę 1 kwietnia o godz. 18.00;
  • w Policach-Jasienicy, w sobotę 1 kwietnia, o godz. 19.00.
  1. PODZIĘKOWANIA

Bardzo dziękuję za liczny udział w rekolekcjach parafialnych oraz w przygotowaniach do wprowadzenia figury św. Józefa. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. W tym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty śp. Leszek Dembski, w jego intencji odmówmy: wieczny odpoczynek…

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz