19 MARCA 2023 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (laetare)

 

  1. UROCZYSTOŚCI W TYGODNIU

Jutro będziemy obchodzić w kalendarzu liturgicznym uroczystość św. Józefa. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 19.00 zawierzymy naszą parafię opiece świętego Patrona. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia i duchowej adopcji dziecka poczętego.

  1. REKOLEKCJE PARAFIALNE

Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne, które potrwają do środy włącznie. Pamiętajmy w modlitwie o ks. rekolekcjoniście Tomaszu, wypraszając dla niego potrzebne dary Ducha świętego, a także o wszystkich parafianach, szczególnie o tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia. Zachęćmy do uczestnictwa naszych bliskich i sąsiadów. Msze św. w czasie rekolekcji od poniedziałku do środy będą o godz. 9.00 i 19.00. Na stoliku jest wyłożona lista, na którą proszę, aby wpisały się osoby, które potrzebują dojazdu po Mszy św. wieczornej oraz osoby, które mogą posłużyć samochodem.

  1. SPOWIEDŹ I NABOŻEŃSTWA PASYJNE

Gorąco zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi w czasie rekolekcji. Spowiedź będzie pół godziny przed Mszami świętymi. Nabożeństwa pasyjne bez zmian:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.45 i dla dorosłych o godz. 17.30;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

  1. LISTY DO ŚW. JÓZEFA

Msza św. wieczorna na zakończenie rekolekcji będzie odprawiona w intencji listów napisanych do św. Józefa. Listy te nie będą odczytywane publicznie. Msza św. z formularza o św. Józefie i w intencji listów, próśb i podziękowań pisanych do św. Józefa będzie odprawiana w naszej parafii regularnie w pierwsze środy miesiąca, gdy tylko będzie na to pozwalać kalendarz liturgiczny (najbliższa taka możliwość przypada 7 czerwca).

  1. BARANKI I ŚWIECE CARITAS

Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela” oraz baranki i świece „Caritas”.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za wszelką pomoc i zaangażowanie, szczególnie w ostatnim czasie, osobom sprzątającym kościół, służbie liturgicznej, Panu Organiście i scholi. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. W poniedziałek i środę będzie zbierana taca jako nasze podziękowanie dla księdza rekolekcjonisty. Dziękuję ks. Arcybiskupowi Metropolicie za odwiedzenie naszej parafii, modlitwę i błogosławieństwo. Niech Maryja Niepokalana i św. Józef wypraszają wszystkim potrzebne łaski w kroczeniu za Chrystusem i wypełnianiu woli Bożej.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

  1. „W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta w intencji obrony życia, z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia w tym szczególnym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.”
  2. W ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy modlitewnej „Łańcuch Eucharystyczny”, w poniedziałek, 20 marca br., w Archikatedrze szczecińskiej o godz. 18.00, w jedności z całym Kościołem w Polsce, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji o dar sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.