28 KWIETNIA 2024 –  V Niedziela Wielkanocna

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Od środy rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które odbywać się będą po Mszy św. wieczornej. Chętni do zorganizowania nabożeństwa majowego przy swoim domu w niedzielę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się w zakrystii; zostały jeszcze 2 niedziele maja: pierwsza i ostatnia.

Z okazji miesiąca maryjnego ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci na przedstawienie graficzne jednego wezwania do Matki Bożej z Litanii Loretańskiej. Technika i format dowolne. Podpisane prace należy przynieść do kościoła w jedną z niedziel maja. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas odpustu parafialnego, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, w sobotę 8 czerwca.

Na plakatach i ulotkach znajduje się specjalny kod qr z odnośnikiem do krótkich filmów z wyjaśnieniem treści poszczególnych wezwań. Bardzo proszę rodziców, aby pomogli dzieciom zrozumieć i wybrać jedno wezwanie z litanii do namalowania. Dziękuję Siostrom Misjonarkom Chrystusa Króla za podzielenie się pomysłem, przygotowanie plakatu i filmików oraz siostrze Magdalenie za koordynację konkursu.

  1. PIERWSZE DNI MIESIĄCA

W środę wspomnienie św. Józefa robotnika i Msza św. w intencji listów do św. Józefa. Comiesięczne spotkanie dla mężczyzn wyjątkowo odbędzie się tydzień później, tj. w środę 8 maja.

W piątek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. odprawione zostaną o godz. 10.30 oraz o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.

W pierwszą sobotę rano odwiedzę chorych. Wieczorem po Mszy św. nabożeństwo majowe i różaniec (prowadzona pierwsza i ostatnia część). Na koniec procesja maryjna wokół kościoła.

  1. WYJAZD WAKACYJNY

Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny w góry w dniach 22-28 czerwca. Zachęcam do skorzystania z możliwości wspólnego wypoczynku dla ciała i dla ducha. Po drodze można nawiedzić sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia przyjmuję do 12 maja.

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Z okazji dzisiejszej rocznicy komunii św. dziękuję rodzicom i dzieciom, którzy trwają w przyjaźni z Jezusem, pamiętają o regularnej spowiedzi i niedzielnej Eucharystii, a także uczęszczają na katechezę szkolną. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się dla dobra naszej wspólnoty. Dziękuję księdzu Łukaszowi za zastępstwo w czasie moich osobistych rekolekcji. Niech Maryja, której miesiąc niedługo rozpoczniemy otacza Was swoją macierzyńską opieką.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz