28 STYCZNIA 2023 –  IV Niedziela Zwykła

 

  1. MSZE ŚW.

W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 9.00. Od czwartku wracamy do zwyczajnego trybu Mszy św. o godz. 18.00 w tygodniu.

Najbliższy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. modlitwa w intencji nowych powołań do życia kapłańskiego i konsekrowanego. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Jest to jednocześnie Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) i Dzień życia konsekrowanego (pamiętamy w modlitwie o naszych siostrach). Na Mszę św. przynosimy świece – będzie też możliwość nabycia świecy w kościele.

W pierwszą sobotę miesiąca rano odwiedzę chorych, a wieczorem po Mszy św. rozważanie i różaniec (co pół godziny jedna część). Całość zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym ok godz. 21.00.

  1. DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO W KATEDRZE

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. w katedrze w sobotę 3.02 o godz. 12.00. Mszę św. poprzedzi konferencja i czuwanie od godz. 10.00.

 

  1. KOLĘDA, ZAKUPY I INNE

Bóg zapłać wszystkim, którzy otworzyli swoje domy i serca w czasie wizyty kolędowej. Niech Boże błogosławieństwo wzmacnia nasze rodziny i codzienną troskę o pomnażanie miłości w naszych środowiskach. Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczone są częściowo na cele parafialne, częściowo na potrzeby diecezji i częściowo są wsparciem dla księdza.

Dzięki pomocy ofiarodawców zamówiłem już nowe kapy do naszego kościoła, a także dodatkowy ornat z symbolami trzech serc: Najświętszego Serca Pana Jezusa, Niepokalanego Serca Maryi i Przeczystego Serca św. Józefa. Zostały również zakupione i zamontowane dwa brakujące grzejniki w ławce nawy bocznej.

Na stronie internetowej parafii pojawiły się zdjęcia z dotychczasowego remontu kościoła. Można je znaleźć w zakładce: remonty.

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dzisiejsza niedziela to 71. Światowy dzień trędowatych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zapoznać się z informacjami na temat tej strasznej choroby oraz z możliwościami wpłaty na wsparcie misjonarzy, którzy opiekują się osobami chorymi.

Nie udało mi się na dzisiaj znaleźć osoby do bezpośredniego świadectwa, ale po Mszy św. chciałbym w zamian odczytać Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kwestii aborcji. Zachęcam do pozostania i życzę wszystkim dobrej niedzieli z Bożym błogosławieństwem+

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz