12 MARCA 2023 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. WIELKI POST

Gorąco zachęcam wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.45 i dla dorosłych o godz. 17.30;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

  1. SCHOLA NA TRIDUUM PASCHALNE

W najbliższy wtorek o godz. 19.30 odbędzie się próba scholii muzycznej na Triduum Paschalne i jest to ostatnia szansa, by do niej dołączyć.

  1. NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. JÓZEFA

Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Józefa. Przy figurze św. Józefa znajduje się pudełko na listy. Można napisać swój osobisty list do św. Józefa. W intencji napisanych próśb i podziękowań zostanie odprawiona Msza św. w czasie rekolekcji parafialnych.

  1. REKOLEKCJE PARAFIALNE

Rekolekcje parafialne rozpoczną się już za tydzień, w niedzielę, i potrwają do środy włącznie. Pamiętajmy w modlitwie o ks. rekolekcjoniście Tomaszu, wypraszając dla niego potrzebne dary Ducha świętego, a także o wszystkich parafianach, szczególnie o tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia. Msze św. w czasie rekolekcji od poniedziałku do środy będą o godz. 9.00 i 19.00. Na stoliku jest wyłożona lista, na którą proszę, aby wpisały się osoby, które potrzebują dojazdu po Mszy św. wieczornej oraz osoby, które mogą posłużyć samochodem.

  1. BARANKI I ŚWIECE CARITAS

Przy wyjściu z kościoła można od dzisiaj nabywać baranki i świece caritas. Jest to również forma wsparcia osób potrzebujących.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie parafii, duchowe i materialne. Dziękuję panom Piotrom z Rodzinami za prace w kościele, zamontowanie aniołka w nastawie ołtarzowej, ufundowanie, wykonanie i zamontowanie podestu pod figurę św. Józefa, a także innych elementów wystroju kościoła. Dziękuję Ojcom Dominikanom za zastępstwo w parafii oraz życzę wszystkim dobrego tygodnia.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

  1. „W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta w intencji obrony życia, z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia w tym szczególnym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.”

 

  1. W ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy modlitewnej „Łańcuch Eucharystyczny”, w poniedziałek, 20 marca br., w Archikatedrze szczecińskiej o godz. 18.00, w jedności z całym Kościołem w Polsce, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji o dar sprawiedliwego pokoju na Ukrainie.