5 MARCA 2023 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. WIELKI POST

Gorąco zachęcam wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.45 i dla dorosłych o godz. 17.30;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od godz. 20.00 do wyspowiadania wszystkich chętnych.

  1. SCHOLA NA TRIDUUM PASCHALNE

Można jeszcze dołączyć do scholii muzycznej na Triduum Paschalne w naszej parafii. Wszystkich chętnych śpiewających i grających na instrumentach proszę o bezpośredni kontakt ze mną lub z s. Beatą. Następna próba w najbliższy wtorek o godz. 18.45.

  1. SPOTKANIA PRZED SAKRAMENTAMI

Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie we wtorek o godz. 19.00, a kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w najbliższą środę o godz. 19.00 w salce domu u Sióstr.

  1. SPOTKANIE DLA CHORYCH

W sobotę 11.03, w godz. 10.00-15.00 odbędzie się w domu u Sióstr Wielkopostny Dzień Skupienia w łączności z osobami chorymi, seniorami i niepełnosprawnymi. Serdecznie zapraszamy.

  1. NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. JÓZEFA

W najbliższy piątek, 10.03 rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę przed uroczystością św. Józefa. Nowenna rozpoczynać się będzie 7 minut przed wieczorną Mszą św., a w niedzielę przed każdą Eucharystią. Warto podjąć jakąś swoją osobistą intencję i powierzać ją Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa przez kolejnych 9 dni nowenny.

  1. REKOLEKCJE PARAFIALNE

Za dwa tygodnie rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Msze św. w czasie rekolekcji od poniedziałku do środy będą o godz. 9.00 i 19.00. Na stoliku jest wyłożona lista, na którą proszę, aby wpisały się osoby, które mogą posłużyć samochodem i odwieźć po wieczornej Mszy św. osoby z naszej parafii, które chciałyby uczestniczyć w rekolekcjach, ale nie mogą ze względu na brak dojazdu. Jednocześnie proszę, aby wpisały się na listę osoby, które potrzebują dojazdu i zechciałyby dać możliwość zrobienia dobrego uczynku siostrom i braciom zmotoryzowanym.

  1. BARANKI I ŚWIECE CARITAS

Na stoliku można również nabywać baranki i świece caritas do koszyczka i na stół wielkanocny.

  1. MONITORING I ALARM

W naszym kościele został zainstalowany w tym tygodniu nowoczesny system alarmowy oraz kamery monitoringu z możliwością bezpośredniej transmisji. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, ale przede wszystkim stanowi bezpośrednie przygotowanie do tego, by kościół mógł być otwarty w ciągu dnia. Już niedługo w kościele będzie wydzielona strefa chroniona alarmem od linii konfesjonałów. Można będzie wejść do przedsionka i ostatnich ławek na osobistą modlitwę. Pieniądze na zakup i instalację monitoringu i alarmu pochodzą z ofiar, które składaliście w czasie wizyty kolędowej.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za ofiary składane do puszek na ofiary wojny w Ukrainie (zebraliśmy 937 zł) oraz za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszej parafii. W przyszłym tygodniu będę prowadził rekolekcje wielkopostne w parafii pw. św. Dominika w Szczecinie, a za trzy tygodnie w Nowogardzie. Proszę o modlitwę za mnie i za tych, którzy będą w tych rekolekcjach uczestniczyć. Życzę wszystkim owocnego przeżywania Wielkiego Postu pod opieką Niepokalanej Maryi i św. Józefa; pięknej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz