26 MAJA 2024 –  Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 

  1. DZIEŃ MATKI. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Z okazji dzisiejszego Dnia Matki otaczamy wdzięczną modlitwą nasze Mamy żyjące i te, które już są po drugiej stronie życia. Niech Dobry Bóg wynagradza Wam wszelkie dobro, każdą ofiarę, szczególnie tę ukrytą przed oczami ludzi, a Matka Najświętsza przytula Was zawsze do swojego Niepokalanego Matczynego Serca.

Kończy się m-c maryjny. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17.00 odbędzie się przy ul. Bałkańskiej 7.

 

  1. BOŻE CIAŁO I DYSPENSA

W najbliższy czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 10.00 (procesja) i o godz. 18.00. Próba sypania kwiatów we wtorek 28.05 o godz. 19.00. W czasie procesji jest do podjęcia wiele różnych posług. Przy wyjściu z kościoła jest lista z zadaniami. Bardzo proszę, by się z nią zapoznać i już dzisiaj zaplanować podjęcie konkretnego zadania w czasie procesji.

Proszę zadbać również o przygotowanie duchowe do Bożego Ciała poprzez modlitwę, pojednanie z ludźmi i spowiedź świętą.

Została udzielona przez ks. Biskupa dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31.05.

 

  1. NAMIOT SPOTKANIA

W ramach oktawy Bożego Ciała, a dokładnie w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek (3-6.06) w godz. 16.00-20.00, w czterech miejscach naszej parafii ustawiany będzie specjalny „Namiot Spotkania”. W namiocie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, by jeszcze lepiej wyrazić pragnienie Boga, który „stał się jednym z nas”, by być blisko naszej codzienności, by być „Bogiem z nami”. Jak pisze św. Jan w swojej Ewangelii: „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało (dosł. rozbiło namiot) pośród nas”.

Do namiotu spotkania zapraszać będziemy osoby przechodzące na osobiste spotkanie z Żywym, Miłującym Bogiem, który czeka nieustannie z otwartym sercem na każdą i każdego z nas.

 

  1. PIERWSZA SOBOTA I NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzę rano chorych. Wieczorem po Mszy św., rozważanie fatimskie, różaniec przed NS oraz procesja wokół kościoła. Kto nie może być na Mszy św., to niech przyjdzie chociaż na ostatnią część różańca o godz. 20.30 zakończoną procesją ze świecami wokół kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. (w piątek – rano). W niedzielę litanię do NSPJ odmówimy przed pierwszą Mszą św., ok godz. 8.20.

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję za każdy gest dobroci oraz za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne. Niech najbliższy czas zaowocuje w naszym życiu jeszcze większą miłością do Boga i ludzi.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz